REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Strzeliński dworzec czeka na modernizację

  • Autor: PAP
  • 18 paź 2017 16:14
Strzeliński dworzec czeka na modernizację
Fot. unsplash

Dworzec kolejowy w Strzelinie zostanie przebudowany. PKP podpisała umowę z firmą, która za kwotę 10 mln zł przebuduje obiekt. Prace zrealizuje firma Berger Bau Polska z Wrocławia. Planowany termin zakończenia inwestycji to końcówka 2018 roku.

REKLAMA

Poinformowano, że dworzec zostanie poddany gruntownej przebudowie, a pomieszczenia wewnątrz obiektu będą dostosowane do nowych funkcji. Na dworcu, oprócz przestrzeni związanej z obsługą podróżnych, pojawi się m.in. siedziba Straży Miejskiej i archiwum.

Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Zagospodarowany zostanie także teren wokół, przed budynkiem pojawią się miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery.

Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowane zostaną ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety.

- Modernizacja dworców to jedno z najważniejszych działań naszej spółki. Chcemy, aby pasażerowie byli obsługiwani w nowoczesnych, funkcjonalnych obiektach. Modernizacja dworca w Strzelinie to kolejna inwestycja na terenie Dolnego Śląska. W ostatnich miesiącach rozpoczęły się prace na dworcach w Żarowie, Siechnicach, Świętej Katarzynie, Jaworze i Żernikach Wrocławskich-Smardzowie. A to tylko przykłady inwestycji, w planie mamy modernizację około 200 obiektów na terenie całego kraju - mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Mamiński, prezes PKP.

Termin zakończenia modernizacji dworca w Strzelinie to IV kwartał 2018 r. Prace będą prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.(PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie