REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Studenci krakowskiej AGH będą mieli własne Centrum Konstrukcyjne

  • Autor: PAP
  • 09 lis 2021 12:01
Studenci krakowskiej AGH będą mieli własne Centrum Konstrukcyjne
Na terenie miasteczka studenckiego krakowskiej AGH powstanie Studenckie Centrum Konstrukcyjne. fot. Shutterstock

Na terenie miasteczka studenckiego krakowskiej AGH powstanie Studenckie Centrum Konstrukcyjne.

REKLAMA

  • Na przełomie 2022 i 2023 r. do użytku zostanie oddane Studenckie Centrum Konstrukcyjne AGH w Krakowie, na terenie miasteczka studenckiego.
  • Plan zakłada podział na sekcję projektową, do pracy merytorycznej i konstrukcyjną, wyposażoną w niezbędny sprzęt na realizację projektów w formie twórczej. Części zostaną rozmieszczone na dwóch kondygnacjach budynku. 
  • Wartość kontraktu z firmą Mostostal Warszawa to prawie 14 mln zł.

"Obiekt powstaje z myślą o naszych prężnie działających studenckich kołach naukowych. Pamiętajmy, że w AGH działa ponad 100 kół. Każde z nich potrzebuje przestrzeni do twórczego działania. W Centrum Konstrukcyjnym studenci będą mogli rozwijać projekty w interdyscyplinarnych zespołach i w praktyce sprawdzać wiedzę nabytą w trakcie studiów" - powiedział rektor AGH prof. Jerzy Lis, cytowany w prasowym komunikacie.

Przeczytaj także >> 
TOP: Kraków w budowie. Tak zmienia się stolica Małopolski

Prorektor ds. studenckich AGH prof. Rafał Dańko zaznaczył, że w nowym miejscu studenci pod jednym dachem, w komfortowych warunkach, będą mogli pracować nad projektami. "Studenckie Centrum Konstrukcyjne ma służyć ulepszaniu dotychczasowych projektów, ale także liczymy, że w tym miejscu zrodzą się nowe, przełomowe konstrukcje z obszaru np. inżynierii kosmicznej" - powiedział.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 1322 m kw. Plan zakłada podział na sekcję projektową i konstrukcyjną, które zostaną rozmieszczone na dwóch kondygnacjach budynku. Sekcja projektowa przeznaczona będzie dla kół naukowych z całej uczelni. Studenci będą mogli pracować merytorycznie nad prowadzonymi przez siebie projektami. Druga sekcja o charakterze konstrukcyjnym wyposażona będzie w niezbędny sprzęt pozwalający na realizację projektów w formie twórczej, a więc z użyciem tokarek, frezarek, spawarek, drukarek itp.

Umowę na budowę obiektu uczelnia podpisała z firmą Mostostal Warszawa.

Wartość kontraktu to, według informacji przekazanych przez uczelnię, prawie 14 mln zł. Budynek, zlokalizowany na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, ma być oddany do użytku na przełomie 2022 i 2023 r.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ ekr/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie