×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Studio20 projektuje na warszawskim Mokotowie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 mar 2023 15:45
Studio20 projektuje na warszawskim Mokotowie
Na warszawskim Mokotowie powstanie kompleks budynków przeznaczony na najem instytucjonalny, fot. mat. pras.
Studio20 projektuje na warszawskim Mokotowie

Na warszawskim Mokotowie powstanie kompleks budynków przeznaczony na najem instytucjonalny. Za koncepcję odpowiada  deweloper Apricot Capital Group i biuro projektowe Studio20.

REKLAMA

  • Apricot Capital Group prowadzi inwestycję na warszawskim Mokotowie przy ul. Taśmowej 5.
  • Kompleks budynków będzie przeznaczony pod najem instytucjonalny (PRS).
  • Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Studio20.

Po zakończeniu budowy przy ul. Taśmowej 5, ta 8-piętrowa inwestycja z dwiema podziemnymi kondygnacjami osiągnie około 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Kompleks zaoferuje 423 jednostki mieszkalne, oferujące pobyty krótko i długoterminowe. Podziemia budynku składać się będą z dwupoziomowego parkingu oraz wielu komórek lokatorskich. Zaprojektowane w każdym detalu
ogrody, tarasy dachowe i parkingi rowerowe, a także połączenie oferty gastronomicznej, społecznej i rozrywkowej, to elementy inwestycji, które zasługują na szczególną uwagę. Budynek powstaje zgodnie ze standardami certyfikatu BREEAM „Excellent”.

 

Cały kompleks będzie zarządzany i obsługiwany przez spółkę Apricot Entertainment. Jest to jeden z wielu projektów PRS, które Apricot Entertainment przygotowało do obsługi, w ramach swoich planów rozbudowy spółki.

- Początek budowy inwestycji przy Taśmowej 5 określiłbym jako kamień milowy podróży, którą rozpoczęliśmy 5 lat temu, wraz z nabyciem gruntu, przeznaczonego wówczas pod tereny przemysłowe. Jesteśmy zadowoleni, że nasza długofalowa strategia związana z sektorem najmu instytucjonalnego,
która początki miała w 2018 r., bazując na dynamice polskiego rynku mieszkaniowego, udowodniła, że jest odpowiednią, zwłaszcza w świetle późniejszej pandemii, inflacji i wyższych stóp procentowych - mówi Raúl Martín Gámez, dyrektor operacyjny w Apricot Capital Group.

Jej otwarcie planowane jest na wiosnę 2025 roku.

Firmą architektoniczną, odpowiedzialną za koncepcję projektu na Taśmowej, design budynku i wizje architektoniczne jest Studio20.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie