×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

SUD Architekt zaprojektowali, a Budecon zbuduje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 kwi 2014 15:30
SUD Architekt zaprojektowali, a Budecon zbuduje
Parking przy Manufakturze w Łodzi, projekt SUD Architekt

Generalnym wykonawcą nowej inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Budecon S.A. Wielopoziomowy parking, który zwiększy liczbę dostępnych miejsc parkingowych o 420 stanowisk, powstanie przy łódzkiej Manufakturze jeszcze w 2014 r., a klienci skorzystają z niego w grudniu. Prace się już rozpoczęły, inwestycja warta jest 5 mln euro.

REKLAMA

Trzypoziomowy parking Manufaktury będzie zlokalizowany od strony ulicy Drewnowskiej, w miejscu obecnej strefy parkowania oznakowanej jako numer pięć. Inwestycja zapewni 420 nowych miejsc postojowych dla odwiedzających kompleks, zwiększając ogólną ilość stanowisk dla samochodów do 3,5 tysiąca.

- Poziomowy parking na terenie Manufaktury to ciekawa inwestycja ze względu na konstrukcję obiektu, jak również w kontekście przeprowadzania prac budowlanych w tzw. „żywym organizmie”. Nasza firma specjalizuje się w tego typu inwestycjach, gwarantujemy terminowość oraz dbałość o wszelkie udogodnienia, które wpłyną na komfort gości Manufaktury. W czasie prowadzenia prac zadbamy również o zachowanie ciągłości ruchu pojazdów wzdłuż ulicy Drewnowskiego – informuje Edyta Pucharska, Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Budecon SA.

Wszelkie działania nie będą zakłócały codziennego funkcjonowania kompleksu, a teren placu budowy został ograniczony do minimum poprzez zastosowanie technologii tzw. palowania. Dzięki temu do dyspozycji klientów pozostała jak największa część parkingu.

- W celu minimalizacji niedogodności oraz zrekompensowania czasowego zmniejszenia przestrzeni parkingowej, na czas trwania budowy obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Na terenie Manufaktury zostaną utworzone parkingi tymczasowe. Klienci będą mogli pozostawić pojazdy na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach - mówi Dariusz Jańczyk, Dyrektor Techniczny Manufaktury.

Wielopoziomowy parking został zaprojektowany przez pracownię Sud Architekt Polska. To kontynuacja współpracy. Studio odpowiedzialne było również za koncepcję i nadzór nad przekształceniem dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w dzisiejszą Manufakturę. Nowy projekt uwzględnia między innymi bezpośrednie połączenie z budynkiem galerii handlowej. Będzie to możliwe dzięki stworzeniu zadaszonego nadziemnego przejścia pomiędzy drugim piętrem a wejściem do galerii, od strony marketu Real. Przestrzeń parkingowa zostanie wyposażona w windy oraz ruchome chodniki. Całość tworzy nowoczesną bryłę o prostej formie, która wpisuje się w główną ideę kompleksu. W nawiązaniu do przemysłowej przeszłości obiektu wykorzystane będą materiały surowe, w tym beton, stal ocynkowana, a ozdobą fasady będą rośliny.

Poziomowy parking to odpowiedź Manufaktury na oczekiwania klientów na większą dostępność miejsc postojowych. Właściciel kompleksu, Union Investment Real Estate GmbH oraz zarządca, firma Apsys Polska, dbają o komfort i zadowolenie gości oraz stawiają na inwestycje, które umilą czas spędzany
w Manufakturze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie