×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sufit akustyczny pomoże utrzymać naturalny biorytm

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 maj 2014 14:47
Sufit akustyczny pomoże utrzymać naturalny biorytm
sufit SoundLight Comfort Ceiling Tunable White, fot. Philips, Ecophon
Sufit akustyczny pomoże utrzymać naturalny biorytm
Sufit akustyczny pomoże utrzymać naturalny biorytm
Sufit akustyczny pomoże utrzymać naturalny biorytm

Philips i Ecophon wprowadzają na rynek pierwszy biurowy sufit akustyczny emitujący światło, który pomaga ludziom zachować naturalny biorytm.

REKLAMA

Philips, globalny lider w branży oświetleniowej, oraz Saint-Gobain Ecophon, globalny dostawca systemów akustycznych, wprowadzą na rynek nową, przełomową wersję wspólnie opracowanego sufitu akustycznego emitującego światło. Nowy sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White zapewnia dynamiczne oświetlenie, które pomaga ludziom zachować naturalny biorytm w celu poprawy ich samopoczucia i wydajności w pracy. Wykorzystuje on znane korzyści oferowane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling, który trafił na rynek w roku 2012.

Nowe badania przeprowadzone przez Instytut Badania Stresu przy Uniwersytecie Sztokholmskim potwierdzają pozytywne efekty wywierane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling na komfort i samopoczucie pracowników w miejscu pracy:

- 9 z 10 pracowników biurowych stwierdziło, że sufit SoundLight Comfort Ceiling poprawia jakość środowiska pracy

- większość uczestników badania przyznała, że sufit ten ożywia atmosferę w miejscu pracy oraz czyni ją bardziej inspirującą i stymulującą

- pracownicy biurowi, którzy przetestowali sufit SoundLight Comfort Ceiling, doświadczyli też poprawy komfortu wizualnego

Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White dysponuje programowalnymi elementami, które sterują natężeniem i barwą oświetlenia biurowego w czasie godzin pracy. Pozwala to pracownikom zachować więcej energii i ograniczyć jej utratę spowodowaną spędzaniem dużej ilości czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White pomaga zapobiec temu niekorzystnemu zjawisku poprzez symulowanie światła dziennego w pomieszczeniu, dzięki czemu organizm ludzki czuje się bardziej naturalnie.

- Opracowywanie innowacji w firmie Philips rozpoczynamy od zastanowienia się, w jaki sposób oświetlenie może w pozytywny sposób wpłynąć na ludzi – wiemy, że może ono uspokajać, relaksować i dodawać energii, zwiększając w ten sposób naszę wydajność i koncentrację - powiedział Menno Kleingeld ze spółki Philips Lighting. - Wykorzystaliśmy tę wiedzę, by we współpracy z firmą Saint-Gobain Ecophon stworzyć sufit SoundLight Comfort Ceiling Tunable White, który pomoże uczynić biura miejscami bardziej inspirującymi i komfortowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie