REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Suwałki chcą zmian. 30 projektów zgłoszono do budżetu obywatelskiego

  • Autor: PAP
  • 28 sie 2017 13:10
Suwałki chcą zmian. 30 projektów zgłoszono do budżetu obywatelskiego
fot. shutterstock

30 projektów o wartości ponad 8 mln zł złożyli mieszkańcy Suwałk do budżetu obywatelskiego na 2018 r. Miasto planuje na ten cel wydać 2,6 mln zł, czyli o 600 tys. zł więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

Jak poinformował PAP suwalski magistrat, 14 projektów zostało złożonych na duże projekty o wartości od 100 do 800 tys. zł. W sumie ich wartość to ponad 7,2 mln zł, a w budżecie obywatelskim zaplanowano na nie 2 mln zł.

Dziewięć projektów zgłoszono do projektów małych o wartości do 100 tys. zł. Ich wartość to 756 tys. zł. Ratusz przeznaczy na nie 0,5 mln zł.

Nowością jest pula 100 tys. zł, które samorząd przeznaczy na projekty kulturalne lub społeczne o wartości do 20 tys. zł. Zgłoszono siedem takich projektów wartych 130 tys. zł.

Miasto do 22 września ma czas na ocenę i weryfikację projektów. Na początku października władze miasta ogłoszą listę przedsięwzięć do realizacji, a od 23 października do 7 listopada mieszkańcy będą mieli czas na głosowanie. Pod koniec listopada będzie wiadomo, jakie inwestycje zostaną zrealizowane.

To już piąta edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej samorząd przeznaczył na ten cel 1 mln zł, w drugiej i w następnych po 2 mln zł. W głosowaniu nad ostatnim budżetem wzięło udział 8,8 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie