Światowy Dzień Architektury w Nysie - nie tylko dla ekspertówPropertyDesign.pl - 06-06-2017 12:01


9 czerwca br. Bastion św. Jadwigi w Nysie stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazje podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach.

Oficjalne otwarcie Światowego Dnia Architektury w Nysie nastąpi 9 czerwca (piątek), o godz. 10 na dziedzińcu Bastionu Św. Jadwigi. Zwiedzających przywitają organizatorzy - przedstawiciele Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, przedstawiciele PWSZ w Nysie oraz Stowarzyszenia Architektów SARP Oddział Opole.

Do późnych godzin wieczornych zainteresowani wezmą udział w planowanych wydarzeniach oraz warsztatach, skierowanych również do najmłodszych. W godzinach popołudniowych tematykę kształtowania współczesnej przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej podejmą zaproszeni architekci i eksperci. Organizatorzy zaplanowali również koncert jazzowy w wykonaniu studentów Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Z innych atrakcji warto wspomnieć o trwającym od godzin późnowieczornych, aż do północy, pokazie iluminacji świetlnych obiektów zabytkowych Bastionu Św. Jadwigi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

9 czerwca nie będzie jedyna okazją dla mieszkańców Nysy do obcowania z architekturą. Przez cały weekend na Bastionie Św. Jadwigi odbywać się będzie wystawa pt. „Sylwetka Architekta”, złożona z dorobku członków Opolskie Okręgowej Izby Architektów oraz architektów zagranicznych, jak również prac studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.