×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Świecie, Rawicz i Debrzno - trzy nowe projekty Higasa Properties. Kto je projektuje?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 lip 2019 13:51
Świecie, Rawicz i Debrzno - trzy nowe projekty Higasa Properties. Kto je projektuje?
Park w Debrznie jest kolejnym krokiem naszej strategii. Razem z EDS Retail Park przygotowujemy łącznie kilkanaście inwestycji, na terenie całej Polski. Trwa budowa w Opatowie, teraz ruszyło Debrzno - mówi Magdalena Maciejak, prezes zarządu Higasa Properties fot. mat. prasowe
Świecie, Rawicz i Debrzno - trzy nowe projekty Higasa Properties. Kto je projektuje?
Świecie, Rawicz i Debrzno - trzy nowe projekty Higasa Properties. Kto je projektuje?
Świecie, Rawicz i Debrzno - trzy nowe projekty Higasa Properties. Kto je projektuje?

Dwie inwestycje już otwarte oraz trzecia rozpoczęta – mimo okresu wakacyjnego, lipiec to gorący czas dla Higasa Properties. W lipcu zostały oddane do użytku obiekty w Świeciu i Rawiczu. Natomiast w Debrznie ruszyła budowa parku handlowego - kolejnego przedsięwzięcia w ramach Higasa Club, czyli w formule wspólnego inwestowania w nieruchomości komercyjne. Debrzno zaprojektowała pracownia Primes, zaś Świecie i Rawicz - Biuro Projektów Geopol.

REKLAMA

11 lipca br. otwarty zostanie sklep KIK w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie, ul. Marii Konopnickiej). Inwestorem oraz deweloperem obiektu o powierzchni 700 mkw. jest poznańska spółka Park4You, z kolei Higasa Properties odpowiedzialna była za zarządzanie projektem oraz znalezienie docelowego inwestora. Przedsięwzięcie uzupełnia ofertę handlową w okolicy gdyż tuż obok znajduje się placówka Lidla.

Drugim wspólnym przedsięwzięciem obu stron jest wielolokalowy budynek w Rawiczu (woj. wielkopolskie, ul. Sarnowska). Wśród najemców około 2000 mkw. powierzchni znalazły się firmy: CCC, Euro RTV AGD, Hebe, KS Sport. 13 lipca otworzyły się dwa ostatnie sklepy, tym samym nastąpi pełna komercjalizacja. Wartość obu transakcji to ponad 15 mln złotych. - Misją naszej działalności jest odpowiadanie na rynkowe zapotrzebowanie. Trwa dynamiczna ekspansja handlowa w małych miejscowościach, gdzie rynek nie jest jeszcze nasycony. Dzięki współpracy z Higasa Properties udało się nam pozyskać do komercjalizacji największych partnerów jak CCC, czy Euro RTV AGD - mówi Rafał Grabarczyk z firmy Park4You.

Najnowszym przedsięwzięciem spółki Higasa Properties jest park handlowy w Debrznie (woj. pomorskie). Obiekt o powierzchni 1400 mkw. budowany jest we współpracy ze strategicznym partnerem jakim jest firma EDS Retail Park. Park Debrzno powstanie przy ulicy Czerniakowskiej. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowanych zostanie około 45 miejsc postojowych. W ramach inwestycji powstanie także plac zabaw dla dzieci. Wśród najemców są m.in.: Pepco oraz Delikatesy Centrum. Otwarcie zaplanowano na jesień tego roku. - Park w Debrznie jest kolejnym krokiem naszej strategii. Razem z EDS Retail Park przygotowujemy łącznie kilkanaście inwestycji, na terenie całej Polski. Trwa budowa w Opatowie, teraz ruszyło Debrzno - mówi Magdalena Maciejak, prezes zarządu Higasa Properties. - Inwestycję realizujemy w oparciu o Higasa Club, gdzie do przedsięwzięcia mogą przyłączyć się indywidualni inwestorzy. W Opatowie finansowanie jest już niemal całkowicie zamknięte, natomiast dla inwestorów mamy kolejne przedsięwzięcia – na Pomorzu oraz na Dolnym Śląsku, zatem zachęcam do kontaktu z naszym biurem - zachęca Maciejak.

Plany rozwojowe Higasa Properties i EDS Retail Park to nie tylko wspólne inwestycje, ale rozbudowa sieci sprzedaży oraz nowe oddziały – w ramach strategicznej współpracy w przygotowaniu jest otwarcie dwóch filii, w tym m.in. na południu Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie