Nowo powstały hotel to część szeroko zakrojonego projektu modernizacji historycznej części Hamburga w nowoczesną dzielnicę o funkcji biurowo-mieszkaniowej. Obiekt o wydłużonej bryle przykuwa uwagę transparentną fasadą.
Część Hamburga znana pod nazwą „Spiegel Island” pozostawała praktycznie niezagospodarowana aż do rozpoczęcia realizacji szeroko zakrojonego projektu jej rewitalizacji pod nazwą „Hamburg Heights”. W ramach planu obejmującego 7700 mkw. gruntownie zmodernizowano dwa modernistyczne biurowce z lat 60. projektu Wernera Kallmorgena i wybudowano już trzy zupełnie nowe obiekty. W obraz nowoczesnej części miasta na miarę XXI wieku wpisuje się hotel Adina Apartment House, który zamyka cały kompleks od strony północnej. Ośmiokondygnacyjny budynek o obwodzie 100 metrów mieści 202 indywidualnie zaprojektowane pokoje typu studio i apartamenty o luksusowym charakterze, jak również przestrzenie przeznaczone na różnego rodzaju eventy, restaurację oraz basen. Od zewnątrz budynek uzyskał przeszkloną elewację o harmonijnym designie, która daje imponujący efekt zwierciadlanego odbicia sąsiednich wieżowców. Doskonała logistyka i wysokiej klasy design
Największym wyzwaniem dla wykonawców było ukończenie inwestycji w możliwie jak najkrótszym czasie przy zachowaniu możliwości dojazdu na plac budowy innych obiektów powstających na obszarze Spiegel Island. Dlatego do realizacji struktury budynku użyto starannie przemyślanej kombinacji technologii i materiałów, które umożliwiły ukończenie stanu surowego w rekordowym czasie 15 dni na każde piętro. Następnym etapem była realizacja fasady. Wymagające warunki związane z ochroną akustyczną i optymalną izolacyjnością cieplną, a także harmonijnym designem, pozwoliła spełnić prefabrykowana fasada słupowo-ryglowa marki Schüco.
Jednym z rozpoznawczych elementów elewacji, jak i wnętrz hotelu Adina, są wielkoformatowe okna wstęgowe. Bazując na osiach o wymiarze 1300x2200mm, stworzono moduły o długości do 6500 mm i wadze nawet 1000 kg, które zostały przetransportowane na plac budowy i zamocowane do struktury budynku. W zależności od pożądanego poziomu transparentności i potrzeb wentylacyjnych, zastosowano moduły z przeziernymi lub nieprzeziernymi polami stałymi i dopasowanymi do nich skrzydłami uchylno-rozwiernymi. W niektórych strefach budynku, ze względu na potrzebę usprawnienia naturalnej wentylacji, wstawiono okna równolegle-wysuwane, które doskonale wkomponowały się w przeszkloną elewację.
partner i wspólnik JEMS Architekci
partner i wspólnik JEMS Architekci
współzałożyciel i wspólnik JEMS Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci