Symboliczna grafika na elewacji Centrum Logistycznego TubądzinPropertyDesign.pl - 18-11-2020 16:21


Część biurową elewacji rozbudowanego Centrum Logistycznego marki Tubądzin w Cedrowicach ozdobiła symboliczna grafika Joanny Nowak.

Możliwości technologiczne firmy Tubądzin podziwiać można na elewacji rozbudowanego Centrum Logistycznego w Cedrowicach. Część biurową elewacji ozdobiła grafika Joanny Nowak, projektantki z działu wzornictwa Grupy Tubądzin. Dwie łączące się dłonie są metaforą zwieńczenia procesu twórczego i przypominają, że na końcu technologicznie zaawansowanych procesów jest piękny design, który łączy wszystkich zaangażowanych w powstawanie produktów Grupy Tubądzin.

Grafika ta pokazuje jednocześnie nowy trend w projektowaniu budynków i przestrzeni. Okładzina elewacyjna staje się nie tylko materiałem ochronnym, ale też pełni funkcje estetyczne, nadaje przestrzeni nowych znaczeń, współgrając z otoczeniem. Ten nowy obszar w działalności Ceramiki Tubądzin jest już teraz bardzo doceniany przez architektów i klientów, szukających nowych, wyjątkowych rozwiązań.

W tej trójwymiarowej instalacji wykorzystanych zostało aż 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm. Elementy trójwymiarowe obrazu oraz jedna ze ścian elewacji wykonane zostały z płyt Cielo e Terra projektu Doroty Koziara.