REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Szczecin chce zmian. Aż 114 propozycji w budżecie obywatelskim

  • Autor: PAP
  • 30 paź 2017 10:27
Szczecin chce zmian. Aż 114 propozycji w budżecie obywatelskim
fot. pixabay.com

Ruszyło głosowanie na przedsięwzięcia zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Szczecinianie mają do wyboru 114 propozycji, wśród których są m.in. budowa slipu dla łodzi i kajak miejski.

REKLAMA

Szczecinianie będą mogli oddać głosy za pomocą strony internetowej www.sbo.szczecin.eu . W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta; karty do głosowania podzielone są na osoby do 16. roku życia (poszerzone o rubrykę zgody rodzica lub opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16. roku życia.

Szczeciński budżet miejski podzielono na trzy kategorie: jeden projekt ogólnomiejski, cztery dzielnicowe duże i cztery dzielnicowe małe. W głosowaniu można oddać maksymalnie trzy głosy: jeden na projekt ogólnomiejski, jeden na dzielnicowy duży i jeden na dzielnicowy mały.

Wśród proponowanych przedsięwzięć ogólnomiejskich znalazły się m.in.: budowa ogólnodostępnego slipu dla łodzi, symulator surfingu, trójwymiarowy model Szczecina, kajak miejski, tor rowerowy czy multimedialna strzelnica miejska. Część propozycji związana jest także z poprawą jakości chodników, ścieżek rowerowych i dróg w mieście.

Z kolei, w kategorii dużych projektów dzielnicowych w północnej części miasta znalazły się m.in. budowa ogrodu sensorycznego i budowa krytego boiska. Mieszkańcy Śródmieścia będą mogli zagłosować m.in. na muzeum technologii cyfrowych czy park trampolin. Szczecinianie z prawobrzeża ocenią w głosowaniu m.in. propozycję budowy wybiegów dla psów. Podobnie, jak w przypadku przedsięwzięć ogólnomiejskich, tak i tutaj część projektów to te związane z budową i remontem chodników, ścieżek rowerowych i dróg.

Głosowanie potrwa do 12 listopada. Jak powiedziała PAP Sylwia Cyza-Słomska ze szczecińskiego magistratu, jego wyniki powinny być znane jeszcze w listopadzie br.

W tegorocznej edycji szczecinianie wybiorą przedsięwzięcia, na których realizację miasto przeznaczy w przyszłym roku łącznie 8 mln zł - to o 1 mln więcej, niż w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Budowa ośrodka rehabilitacyjnego dla zwierząt oraz kompleks rekreacyjny to zwycięskie projekty w czwartej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wówczas to mieszkańcy mieli do zagospodarowania 7 mln zł. W trzeciej edycji pula wynosiła 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Budżet obywatelski wynosił wtedy 5 mln zł. W 2013 r. szczecinianie wybrali do realizacji Szczeciński Rower Miejski oraz rewitalizację Stawu Brodowskiego i jego okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie