×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szczecińska Łasztownia się zmienia

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 mar 2023 09:11
  • Aktualizacja: 22 mar 2023 09:29
Szczecińska Łasztownia się zmienia
Apartamenty Nad Odrą w Szczecinie, fot. mat. prasowe
Szczecińska Łasztownia się zmienia
Szczecińska Łasztownia się zmienia
Szczecińska Łasztownia się zmienia

Na szczecińskiej Łasztowni do połowy 2024 roku powstaną apartamentowce realizowane prze J.W. Construction.  Projekt obu etapów prowadzi pracownia IDS Architekci.

REKLAMA

  • J.W. Construction buduje apartamentowce na szczecińskiej Łasztowni. 
  • Na terenach Łasztowni zgodnie z planem zagospodarowania mają tu powstać teatr, parki – w jeden zamieni się cała Wyspa Grodzka, a drugi powstanie nad Kanałem Zielonym i Parnicą.
  • Projekt obu etapów prowadzi pracownia IDS Architekci.
  • Planowany termin zakończenia budowy obu apartamentowców to połowa 2024 roku.

Łasztownia ma być miejscem do mieszkania, wypoczynku i rozrywki, otulonym zapachem czekolady, pochodzącym z mieszczącej się tam fabryki Gryf. To magiczne miejsce przeobraża się w przepiękną urbanistycznie i architektonicznie dzielnicę Szczecina. Właśnie tu powstaną apartamenty „Nad Odrą”, w których można będzie zamieszkać już w przyszłym roku. 

Apartamenty Nad Odrą w Szczecinie, fot. mat. prasowe
Apartamenty Nad Odrą w Szczecinie, fot. mat. prasowe

Już dzisiaj bulwary stanowią jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, fanów dobrej kawy i dań kuchni z całego świata. Zgodnie z planem zagospodarowania ma tu powstać teatr, parki – w jeden zamieni się cała Wyspa Grodzka, a drugi powstanie nad Kanałem Zielonym i Parnicą. Wyspa ma być połączona z centrum mostem Kłodnym i dwiema pieszo-rowerowymi kładkami. Nie będzie tu samochodów, co najwyżej tramwaj. 

Od początku wiedzieliśmy, że nasza mieszkaniowo-usługowa inwestycja „Nad Odrą”, idealnie wpisze się w krajobraz tego miejsca. Powstaje między Mostem Długim a Kanałem Zielonym. Mieszkania z widokiem na rzekę cieszą się ogromnym powodzeniem, ale nie mniejszym większe rodzinne mieszkania z tarasami, położone od strony patio, z widokiem na plac zabaw dla dzieci. Łasztownia to świetne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. Są tu dwa przedszkola, dwie szkoły podstawowe, jedna prywatna, oraz szkoła baletowa, muzyczna, plastyczna - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

W pierwszej kolejności J.W. Construction zrealizuje budowę budynku, który jest usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Powstanie w nim 189 mieszkań 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowych, 23 lokale usługowe i trzykondygnacyjny garaż na 218 samochodów. Jako drugi powstanie, nieco bliżej Mostu Długiego, budynek z 237 mieszkaniami, 269 miejscami parkingowymi, 100 boksami na rowery i 49 komórkami lokatorskimi. Planowany termin zakończenia budowy obu apartamentowców to połowa 2024 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie