×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szczecińskie parki i skwery bez komarów

  • Autor: PAP
  • 07 cze 2022 11:57
Szczecińskie parki i skwery bez komarów
Szczecińskie parki i skwery bez komarów, fot. shutterstock

W środę rozpocznie się pierwszy etap odkomarzania i odkleszczania Szczecina. Obejmie on blisko 90 hektarów miasta, m.in. parki, skwery, kąpieliska – poinformował Zakład Usług Komunalnych.

REKLAMA

W tym roku przewidziane są dwa etapy odkomarzania, pierwszy rozpocznie się 8 czerwca. Pracami objęte zostaną parki, skwery, zieleńce, kąpieliska, Cmentarz Centralny oraz pozostałe cmentarze komunalne. Łącznie 90 hektarów.

"Etap drugi zaplanowany jest wstępnie na sierpień. Wówczas prace obejmą te same miejsca. Rozpoczną się przy Wałach Chrobrego, ulicy Jana z Kolna i w Parku Żeromskiego" - poinformował rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus.

Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 roku, odbywa się dwukrotnie w ciągu roku: w czerwcu i na przełomie lipca i sierpnia. Dokładne terminy są wyznaczane w zależności od pojawienia się wylęgu komarów i pogody.

"Akcję przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi" - dodaje Kus.

Pierwszy etap potrwa do 22 czerwca. Koszt obu to 23 tysiące złotych brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie