REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Szkoła na warszawskim Zaciszu już po rozbudowie

  • Autor: UM Warszawa
  • 05 mar 2021 11:32
Szkoła na warszawskim Zaciszu już po rozbudowie
Szkoła Podstawowa nr 52 już po rozbudowie. fot. UM Warszawa

W Warszawie zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 na Zaciszu. Powstał dodatkowy budynek dla najmłodszych roczników.

REKLAMA

Nowy, dwukondygnacyjny budynek stanął w miejscu siłowni plenerowej i dawnego placu zabaw, obok szkolnego boiska. Nawiązuje architektonicznie do zabytkowej siedziby szkoły. Budowa rozpoczęła się w maju ubiegłego roku, a już na początku lutego 2021 r. budynek szkoły uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Na parterze obiektu znajdują się m.in. dwie sale dydaktyczne, sala do zajęć wyrównawczych, szatnie i pomieszczenia techniczne, a na piętrze – trzy kolejne sale, dwie świetlice i gabinety pedagoga i logopedy. Zadbano o zieleń i obok budynku posadzono 8 ambrowców amerykańskich.

Ogółem ten spełniający kryteria dostępności obiekt pomieści 240 osób. Koszt inwestycji wyniósł 6,2 mln zł.

- Dzięki nowemu budynkowi mogliśmy zrezygnować z wynajmu dodatkowych pomieszczeń i zlikwidować dwie filie SP nr 52. A już wkrótce szkoła przejdzie na naukę w systemie jednozmianowym - mówi burmistrz Małgorzata Kwiatkowska.

Starego, zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” nie można było rozbudować - ze względu na ograniczenia techniczne i konserwatorskie. Przeszedł jednak kompleksową termomodernizację w 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie