×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szkoła we Wrocławiu – stonowana i powściągliwa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 cze 2014 11:58
Szkoła we Wrocławiu – stonowana i powściągliwa
Szkoła we Wrocławiu – stonowana i powściągliwa
Szkoła we Wrocławiu – stonowana i powściągliwa
Szkoła we Wrocławiu – stonowana i powściągliwa

DTK Studio wygrało konkurs na koncepcję kompleksu dydaktycznego we Wrocławiu przy ul. Kłodzkiej.

REKLAMA

Zarząd Inwestycji Miejskich przyznał I pierwszą nagrodę zespołowi architektów Adam Derlatka, Tadeusz Derlatka, Agnieszka Gozdek i Joanna Migut (DTK Studio) w konkursie architektonicznym na opracowanie koncepcji zespołu dydaktycznego wraz z częścią sportowo-rekreacyjną we Wrocławiu przy ul. Kłodzkiej.

W ramach planowanego przedsięwzięcia powstanie zespół obiektów z przedszkolem z ośmioma oddziałami, salą wielofunkcyjną dla 200 dzieci i placem zabaw. Oprócz tego powstanie szkoła podstawowa dla 750 dzieci, w której znajdą się 22 sale lekcyjne, 3 pracownie komputerowe, 3 pracownie językowe, 2 pracownie przyrodnicze, biblioteka, sala gimnastyczna i sale gimnastyki korekcyjnej oraz świetlice.

Koszt inwestycji szacuje się na 35 mln zł brutto.

W ocenie pracy zwrócono uwagę, że wyróżnia się wyważonym podejściem do zadania zaprojektowania zespołu szkolno-przedszkolnego. Trzon rozwiązania stanowi wewnętrzny dziedziniec, zaprojektowany na dwóch przenikających się poziomach separujących poszczególne elementy składowe programu funkcjonalnego. Wzdłuż niego zorganizowane zostały poszczególne, wzajemnie skomunikowane bloki.

W uzasadnieniu wskazano, że praca charakteryzuje się dobrze zorganizowanym ruchem użytkowników oraz interesującymi przestrzeniami wewnętrznymi. Ciekawie rozegrana funkcjonalnie, ukazująca spory potencjał miejsca i dobrze narysowana.

Praca poprzez przyjęte stonowane rozwiązania formalne i bardzo powściągliwe środki wyrazu, dobrze wpisuje się w istniejący na osiedlu gaj, kontekst urbanistyczny, jednocześnie go porządkując.

ZIM szacuje, że Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Kłodzkiej powstanie za trzy lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie