REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Szkoła zmieni się w biurowiec

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 lip 2018 09:00
Szkoła zmieni się w biurowiec
fot. MFA Studio
Szkoła zmieni się w biurowiec
Szkoła zmieni się w biurowiec
Szkoła zmieni się w biurowiec

Dawny budynek Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Gliwicach zostanie rozbudowany i przekształcony w nowoczesny biurowiec z powierzchnią usługową. Zwycięzcą konkursu na projekt jest biuro architektoniczne MFA Studio prowadzone przez architekta Grzegorza Szymczaka.

REKLAMA

W Gliwicach (Obręb Kłodnica) planowane jest stworzenie przestrzeni biurowej z powierzchnią usługową w dawnym budynku ZSME przy ulicy Toszeckiej. Koncepcję architektoniczną dla gliwickiego dewelopera przygotuje gliwicka pracownia MFA Studio.

Projekt będzie obejmował adaptację dwóch budynków wchodzących w skład kompleksu ZSME: starej szkoły oraz sali gimnastycznej na budynki biurowe oraz aranżację wnętrz. W budynkach zostaną zamontowane windy, a dodatkowo pod wewnętrznym dziedzińcem powstanie parking podziemny. Zagospodarowany zostanie też teren wokół budynku – MFA Studio przygotuje projekt skweru z zielenią otwartego dla wszystkich mieszkańców.

Prace podzielone są na dwa etapy – pierwszy to prace związane z budynkiem szkoły, drugi – przebudowa i nadbudowa sali gimnastycznej. Łącznie powstanie ok. 3000 mkw. powierzchni pod najem na 6 kondygnacjach oraz ponad 200 mkw. tarasów.

- Architektura budynku jest bardzo ciekawa, dlatego też naszym założeniem jest, aby nie konkurowała z nim nowa bryła, która powstanie w miejscu obecnej sali gimnastycznej. Podobnie będzie z wnętrzami – jest tam wiele elementów o wysokich walorach (jak np. łukowe sklepienia czy wykorzystana cegła), które zamierzamy zachować i odtworzyć ich stan pierwotny, żeby nie zabijać ducha tego budynku. Wprawdzie wprowadzona zostanie nowoczesna infrastruktura (zostaną zamontowane windy, wszystkie instalacje zostaną wymienione), ale bryła starej szkoły pozostanie w niezmienionej formie - opowiada Grzegorz Szymczak, architekt MFA Studio. 

Obecnie rozpoczynają się prace nad koncepcją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie