×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szlak miejskiej architektury w Tychach zyska nowy wygląd

  • Autor: UM Tychy
  • 07 gru 2021 15:47
Szlak miejskiej architektury w Tychach zyska nowy wygląd
Rozpoczął się montaż nowych tablic Szlaku Miejskiego Tychy. fot. UM Tychy

Rozpoczął się montaż nowych tablic dobrze znanego tyszanom i tyszankom oraz turystom i turystkom Szlaku Miejskiego Tychy. Istniejący od 2011 roku unikatowy szlak miejskiej architektury, zyska nie tylko świeży wygląd, ale przede wszystkim nową i przejrzystą odsłonę graficzną.

REKLAMA

  • Istniejący od 2011 roku unikatowy szlak miejskiej architektury, zyska nie tylko świeży wygląd, ale przede wszystkim nową i przejrzystą odsłonę graficzną.
  • 23 tablice informacyjne pojawią się przy najciekawszych obiektach, w tym osiedlach.
  • Zakończenie prac montażowych jest planowane przed świętami Bożego Narodzenia 2021.

Tychy to unikatowe miasto, gdzie można poznać koncepcje urbanistyczne i dzieła architektury całego okresu powojennego, począwszy od 1950 roku. Tutejszy szlak architektury miejskiej istniejący od 2011 zostanie odświeżony i zyska przejrzystą odsłonę graficzną.

W mieście, przy najciekawszych obiektach pojawią się 23 tablice informacyjne. Na tablicach można znaleźć informacje z szerokim opisem obiektu lub miejsca oraz zdjęcia archiwalne i plany architektoniczne z zasobów Muzeum Miejskiego w Tychach, a także współczesne autorstwa Marii Lipok–Bierwiaczonek i Artura Pławskiego. Zakończenie prac montażowych jest planowane przed świętami Bożego Narodzenia 2021.

- Realizowane w kolejnych latach osiedla i obiekty układają się w atrakcyjny ciąg zwiedzania. Wszystko to na stosunkowo niewielkim obszarze, który można poznać w czasie kilkugodzinnego spaceru. To sprawia, że Tychy coraz częściej przyciągają uwagę miłośników architektury i urbanistyki, a także socjologów miasta – mówi Aleksandra Matuszczyk, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach.

Szlak można zwiedzać w dowolny sposób – chronologicznie lub tematycznie, a trasa prowadzi przez niemal wszystkie tyskie osiedla – od A do Z, a także dzielnice istniejące przed budową tzw. Nowych Tychów. To doskonała plenerowa propozycja turystyczna na każdą porę roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie