×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szpaler drzew wizytówką najdłuższego woonerfu w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 19 lis 2018 14:10
Szpaler drzew wizytówką najdłuższego woonerfu w Łodzi
fot. UM Łódź

Wiosną przyszłego roku podwórzec na ulicy Pogonowskiego  w Łodzi rozkwitnie kolorami. 15 listopada Zarząd Inwestycji Miejskich rozpoczął sadzenie drzew na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Zielonej.

REKLAMA

Szpaler 66 klonów będzie wizytówką najdłuższego woonerfu w Łodzi. Pojawią się także barwne krzewy i byliny. - Posadzimy ponad 5 tysięcy krzewów i ponad 4 tysiące bylin. Ich prawdziwy koloryt łodzianie będą mogli podziwiać dopiero w okresie wiosennym. Purpurowe berberysy, kwitnący na fioletowo barwinek oraz żółte liliowce uzupełnią podwórcowe zieleńce - zapowiada Justyna Krakowiak z Wydziału Architektury i Zieleni ZIM. 

Oprócz zieleni, nowej nawierzchni z kostki granitowej i małej architektury miasto zadbało także o bezpieczeństwo pieszych. Ważnym elementem inwestycji jest przebudowa skrzyżowania ul. Więckowskiego z ul. Pogonowskiego. Po konsultacjach społecznych przeprowadzonych przez magistrat wprowadzono korektę skrzyżowania, które zostało zawężone do jednego pasa ruchu. - W wyniku rozmów z Zarządem Dróg i Transportu oraz okolicznymi mieszkańcami wprowadziliśmy pewną modyfikację. Zawęziliśmy skrzyżowanie do jednego pasa ruchu. Wcześniej przejście dla pieszych w najbardziej niebezpiecznym miejscu miało 16 metrów, po korekcie będzie miało 3,5 metra. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych i kierowców - przekonuje Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Inwestycja, która ma się zakończyć w grudniu realizowana jest w ramach projektu "Zielone Polesie".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie