×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sztuka komiksu i ilustracji w letnim programie olsztyńskiego Parku Centralnego

  • Autor: PAP
  • 19 kwi 2022 10:51
Sztuka komiksu i ilustracji w letnim programie olsztyńskiego Parku Centralnego
Sztuka komiksu i ilustracji w letnim programie olsztyńskiego Parku Centralnego, fot. shutterstock

Latem w olsztyńskim Parku Centralnym odbędzie się seria rodzinnych spotkań, podczas których będą promowane współczesne muzy, m.in. muza komiksu i ilustracji - Linia, czy Relacja patronująca sztuce tworzonej przez niepełnosprawnych. Spotkania zorganizuje MOK, który otrzymał na nie dotację.

REKLAMA

- Zrobimy wszystko, by Park Muz Współczesnych był cyklem miłych, rodzinnych, choć intensywnych spotkań w Parku Centralnym. Z powodu trwających dwa lata ograniczeń pandemicznych chyba wszyscy tęsknimy za twórczym spędzaniem czasu na łonie natury - powiedziała PAP Aleksandra Drzał-Sierocka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, która koordynuje projekt Park Muz Współczesnych. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Park Muz Współczesnych będzie nawiązywał do klasycznego panteonu greckich bogiń i boginek. Tyle, że podczas rozmów omawiane będą muzy, których w starożytności nie było, np. patronka sztuki komiksu i ilustracji Linia, muza sztuki zaangażowanej Reakcja, muza sztuki współczesnej Arteria, czy Relacja - muza sztuki tworzonej przez osoby niepełnosprawne.

- Planujemy pokazy sztuki ulicznej, plenerowe spektakle, koncerty, warsztaty i niezobowiązujące rozmowy na kocykach w parku. Już nie możemy się doczekać tych wspólnych spotkań - powiedziała PAP Drzał-Sierocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie