×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Szturm Polaków podczas Nocy Muzeów 2022. Które muzea zwiedzali najchętniej?

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2022 10:12
  • Aktualizacja: 20 maj 2022 10:14
Szturm Polaków podczas Nocy Muzeów 2022. Które muzea zwiedzali najchętniej?
Warszawska Królikarnia, w Nocy Muzeum 2022 ustawiały się kolejki, aby zobaczyć wystawę "Cyrk",fot. PTWP / AL

Noc Muzeów 2022 po czasie pandemii zyskała na popularności. Ponad 91 tys. osób odwiedziło Muzea Narodowe w tegoroczną Noc Muzeów. Największa, rekordowa liczba zwiedzających - prawie 19 tys. – przekroczyła progi Muzeum Narodowego w Krakowie.

REKLAMA

  • Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowego w Warszawie i Narodowe Muzeum Techniki biły rekordy podczas Nocy Muzeów 2022.
  • Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się także nowe placówki m.in. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

"Tradycyjnie nie brakowało chętnych do podziwiania zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Warszawie, w których frekwencja wyniosła ponad 12 tys. Narodowe Muzeum Techniki, które w styczniu br. wznowiło swoją działalność, odwiedziło 3 300 osób" - podał na swojej stronie resort.

Dużym zainteresowaniem publiczności - jak podkreślono - cieszyły się także nowe placówki, takie jak Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce czy - otwarte niecały miesiąc temu - Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

"Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19, Noc Muzeów powróciła w swej oryginalnej, stacjonarnej formie. Możliwość osobistego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych okazała się długo wyczekiwaną atrakcją i przyciągnęła do muzeów tłumy odwiedzających" - zaznaczono na stronie.

Jak zaakcentowano, instytucje zaproponowały nie tylko zwiedzanie wystaw stałych lub czasowych, ale także liczne dodatkowe atrakcje, jak pokazy samochodów rajdowych, warsztaty artystyczne czy możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie