×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ta inwestycja ma stanowić architektoniczną bramę najważniejszej arterii dzielnicy Praga-Południe

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 lip 2022 10:27
Ta inwestycja ma stanowić architektoniczną bramę najważniejszej arterii dzielnicy Praga-Południe
Grochowska 1 od Grupy Antczak z pozwoleniem na budowę, fot. mat. inwestora

Grochowska 1, czyli pierwsza inwestycja Grupy Antczak w segmencie PRS, otrzymała pozwolenie na budowę. 30-metrowy budynek ma stanowić architektoniczną bramę najważniejszej arterii dzielnicy Praga-Południe. Za projekt odpowiada BBGK Architekci i SAAW.

REKLAMA

  • Inwestycja Grochowska 1 od Grupy Antczak otrzymała pozwolenie na budowę.
  • Planowany przy ul. Grochowskiej 1 w Warszawie budynek będzie miał 30 metrów wysokości.
  • Jego mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z wygodnej przestrzeni coworkingowej, kawiarni oraz przestronnego tarasu na ostatnim piętrze.
  • Projekt architektoniczny powstał w pracowni BBGK Architekci. Jego współautorem jest biuro architektoniczne SAAW.

– Wraz z inwestycją Grochowska 1 inicjujemy naszą obecność w dynamicznie rosnącym segmencie najmu instytucjonalnego. Tym samym PRS staje się czwartym filarem rozwoju naszej Grupy – obok sektora deweloperskiego, hotelowego i logistycznego. Jestem przekonany, że obserwowane przez nas wyzwania społeczno-ekonomiczne będą długofalowo premiować profesjonalny rynek najmu, dlatego naszym celem jest zdobycie na nim silnej pozycji. Grochowska 1 będzie forpocztą do naszych kolejnych inwestycji na tym rynku – w pierwszej kolejności w Warszawie i Trójmieście – podkreśla Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Coworking, kawiarnia i taras na ostatnim piętrze

Planowany przy ul. Grochowskiej 1 budynek będzie miał 30 metrów wysokości. Jego mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z wygodnej przestrzeni coworkingowej, kawiarni oraz przestronnego tarasu na ostatnim piętrze. Projekt architektoniczny powstał w pracowni BBGK Architekci. Jego współautorem jest biuro architektoniczne SAAW.

– Grochowska 1 to inwestycja od początku projektowana z myślą o komforcie użytkowników. Na jej potrzeby zaadoptowaliśmy najlepsze rozwiązania, które od wielu lat sprawdzają się w tego typu obiektach w Europie Zachodniej. To ważne, by na wczesnym etapie rozwoju polskiego rynku najmu instytucjonalnego tworzyć wysokie standardy i inicjować jakościowe projekty, także poza centralnymi lokalizacjami -  opowiada Tomasz Andryszczyk, prezes realizującej inwestycję spółki Grochowska 1.

Planowany przy ul. Grochowskiej 1 budynek będzie miał 30 metrów wysokości, fot. mat. inwestora
Planowany przy ul. Grochowskiej 1 budynek będzie miał 30 metrów wysokości, fot. mat. inwestora

Chcemy, by przy głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy powstał tętniący życiem obiekt, odpowiadający na stale zmieniające się potrzeby najemców i okolicznych mieszkańców – podkreśla Tomasz Andryszczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie