REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Tajemniczy neon pojawi się w Łodzi

  • Autor: Łódź.pl
  • 23 lis 2021 16:40
Tajemniczy neon pojawi się w Łodzi
Jeszcze w grudniu w ścisłym centrum miasta zawiśnie nowy neon. fot. Shutterstock / Stas Walenga

Jak podaje Łódź.pl, jeszcze w grudniu w ścisłym centrum miasta zawiśnie nowy neon. Jego autorem jest łódzki artysta Marcello Zamenhof, a wygląd - trzymany w tajemnicy.

REKLAMA

Rozpoczęły się prace przy instalacji, która rozświetli kolejny kawałek miasta. Będzie to już trzeci tego typu projekt w miejskiej przestrzeni realizowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Autorem neonu jest Marcello Zamenhof, łódzki artysta, performer, fotografik, projektant i muzyk.

Montaż neonu, którego wygląd trzymany jest w ścisłej tajemnicy, odbędzie się w drugim tygodniu grudnia. Instalacja pojawi się w ścisłym centrum miasta.

Wcześniejsze realizacje ŁCW powstały w Śródmieściu i na Bałutach. Pierwszym był neon „Wdech/Wydech” zaprojektowany przez Katarzynę Furgalińską i Łukasza Smolarczyka z pracowni Supergut Studio z Katowic. Naprzemiennie pojawiające się imitujące oddech słowa możemy podziwiać na kamienicy na rogu skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Sienkiewicza.

Drugi neon zawisł na budynku przy ul. Wojska Polskiego obok skrzyżowania z Franciszkańską. W słowie „Bałuty” litery „ał” co 4 sekundy zmieniają się na litery „ea”, tworząc napis „Beauty” (ang. piękno), co tworzy migające hasło „Beauty/Bałuty”. Autorem projektu jest Gouda – jeden z najbardziej znanych łódzkich grafików.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie