×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak będą wyglądały nowoczesne biurowce w nowym centrum Gdyni

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Gdynia
  • 09 gru 2016 14:00
  • Aktualizacja: 09 gru 2016 14:12
Tak będą wyglądały nowoczesne biurowce w nowym centrum Gdyni
Projekt S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy fot. materiały prasowe

Poznaliśmy już zwycięzców konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budynków biurowych nieopodal Molo Rybackiego i Sea Towers. To pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy zaprojektuje nowoczesne biurowce w Gdyni. Prezentujemy zwycięski projekt.

REKLAMA

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła koncepcja warszawskiej pracowni S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Niebawem zostanie ona zaproszona do negocjacji warunków umowy na opracowanie szczegółowej dokumentacji projektowej.

Przeczytaj więcej: O wynikach konkursu na projekt nowoczesnych biurowców w Gdyni

- W projekcie postawiliśmy przede wszystkim na połączenie z miastem i właściwe z nim relacje - dlatego otworzyliśmy każdy narożnik i szeroko otworzyliśmy budynki na park. Poza tym chcieliśmy zróżnicować wnętrze i zewnętrze budynku - inspirowaliśmy się muszlą czy ostrygą, która z zewnątrz jest bardziej chropowata, a wewnątrz błyszcząca i opalizująca - podkreślił Paweł Pyłka, jeden z autorów zwycięskiej koncepcji

Szacowna wielkość gdyńskiej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości wynosi ok. 25 tys. mkw. Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest w 2018 r., które potrwają ok. 2 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie