×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak będzie wyglądać część dawnego imperium Karola Scheiblera

  • Autor: UM Łódź
  • 03 lip 2018 13:26
  • Aktualizacja: 03 lip 2018 13:24
Tak będzie wyglądać część dawnego imperium Karola Scheiblera
fot. Stefan Brajter / UMŁ

W Urzędzie Miasta Łodzi zaprezentowano makietę do projektu planu miejscowego dla tzw. posiadeł wodno-fabrycznych na rzece Jasień, który w środę będzie głosowany na sesji Rady Miejskiej.

REKLAMA

To szczególny teren dla Łodzi, bo obejmuje tkankę historyczną dawnych zakładów Karola Scheiblera i był dotychczas przestrzenią fabryczną.

Dzięki opracowaniu planu miejscowego - jak powiedziała z-ca dyr. Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Aneta Tomczak - udało się uporządkować i zaprojektować 24 hektary w rejonie ulic: Kilińskiego-Milionowa-Piotrkowska-Tymienieckiego, nadając mu nowe funkcje. Przede wszystkim otwarto w przestrzeni miejskiej teren, który nie posiadał właściwie żadnego systemu komunikacji. Zaplanowano tam nasadzenia zieleni, określono parametry dotyczące wysokości obiektów i sposobu zabudowy, a przy okazji objęto nadzorem konserwatorskim zabytkową tkankę, ocalałe fragmenty fabryki, w tym unikatową elektrownię z elementami architektury secesyjnej. Plan obejmuje też upamiętnienie wizyty papieża Jana Pawła II w czerwcu 1987 roku w zakładach "Uniontex". 

Projektant z MPU Piotr Świderki podkreślił, że nowy obszar ma pełnić funkcje mieszkalno-usługowe, a jeśli Rada Miejska przyjmie na jutrzejszej (4 lipca) sesji plan miejscowy dla posiadeł wodno-fabrycznych, będzie można rozpocząć proces inwestycyjny i budowlany. To będzie kolejny nowy fragment Łodzi "odzyskany" na potrzeby mieszkańców naszego miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie