REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sty 2018 13:00
Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie
fot. Broadway Malyan
Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie
Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie
Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie
Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie
Tak będzie wyglądała wioska studencka w Oxfordzie

Wioska studencka w Oxfordzie zaprojektowana przez pracownię Broadway Malyan uzyskała pozwolenie na budowę. To nie tylko miejsce do wspólnej nauki.

REKLAMA

W kilku pawilonach zlokalizowanych na terenie, na którym niegdyś znajdowały się koszary pułku lekkiej piechoty Oxfordshire i Buckingham, powstanie 850 pokoi dla studentów Uniwersytetu Oxford Brookes. Projekt odpowiada na potrzebę zwiększenia studenckiej bazy noclegowej o 1500 pokoi. Operatorem kompleksu będzie firma Unite Students, która specjalizuje się w zarządzaniu tego typu obiektami. Poza częścią noclegową, zaplanowano także różnego rodzaju przestrzenie, w których studenci będą mogli wspólnie pracować oraz sklep, kawiarnię i pralnię – wszystko zlokalizowane wokół dwóch dziedzińców oraz centralnego deptaka.

David Anderson, dyrektor i członek zarządu Broadway Malyan podkreśla rolę bliskiej współpracy z oxfordzkim zespołem powołanym do prac nad tą koncepcją i szerokie konsultacje. - To bardzo ważna część miasta, wymagająca rygorystycznego podejścia w kwestii utrzymania wysokiej jakości zabudowy, dlatego też włożyliśmy bardzo dużo pracy, żeby dostarczyć projekt, który nie tylko spełni oczekiwania klienta, lecz także będzie cennym dodatkiem do pejzażu miasta - nadmienił David Anderson. - Koncepcja zagospodarowania tego terenu wynika z jego oryginalnego układu – koszarów z dziedzińcami, które mają bardzo duże lokalne znaczenie, przy jednoczesnym uwzględnieniu międzynarodowo uznawanych standardów w tego typu projektach, wychodzących naprzeciw potrzebom studentów z zagranicy. Zarówno wygląd budynków, jak i materiały, z których mają zostać wykonane będą miały tradycyjny charakter. Uzupełnieniem będzie nowoczesny układ okien oraz różne detale, które nawiązują do historii tego miejsca i do sąsiednich pawilonów studenckich.

Układ budynków tworzących szereg dziedzińców będzie korespondował z architekturą średniowiecznych oxfordzkich uczelni oraz militarną przeszłością tego miejsca.

Grupa trzykondygnacyjnych połączonych ze sobą budynków zlokalizowanych wzdłuż granicy działki będzie zbudowana z czerwonej cegły nawiązując tym samym do lokalnego języka architektonicznego. Cztero- i pięciokondygnacyjne pawilony pokryte jasną cegłą o żółto-brązowym odcieniu, łączące projekt z istniejącą zabudową koszarową, utworzą kameralne dziedzińce.

Zachowany budynek nawiązujący do militarnej przeszłości miejsca zlokalizowany w najbardziej eksponowanym narożniku działki będzie znakiem rozpoznawczym projektu. Elewacja zostanie pokryta kamieniem oraz poziomo ułożonymi deskami. Na dachu powstanie taras oferujący mieszkańcom widok na słynną wieżę w Oxfordzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie