REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Tak odmieniono żłobek w Gdyni. Fasada zachwyca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lis 2017 11:38
Tak odmieniono żłobek w Gdyni. Fasada zachwyca
fot. mat. prasowe
Tak odmieniono żłobek w Gdyni. Fasada zachwyca
Tak odmieniono żłobek w Gdyni. Fasada zachwyca
Tak odmieniono żłobek w Gdyni. Fasada zachwyca

Metamorfozą budynku żłobka „Niezapominajka” w Gdyni zakończyła się edycja Festiwalu Traffic Design 6,5. Budynek żłobka został odmalowany, a ścianę od strony ulicy Wójta Radtkego zdobi ilustracja metaloplastyczna wykonana według projektu Patryka Mogilnickiego.

REKLAMA

Ta realizacja to nie tylko podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji i zapowiedź kolejnych odsłon Festiwalu w formule biennale. Zmieniając wygląd żłobka Stowarzyszenie chce również zwrócić uwagę na konieczność edukacji estetycznej od najmłodszych lat. Pokazać, że projekty skierowane do najmłodszych: wnętrza szkół, przedszkoli, place zabaw mogą być estetyczne, nieprzeładowane kolorem i jednocześnie wciąż cieszyć dzieci.

- Wiemy, że w takim myśleniu o przestrzeni publicznej nie jesteśmy odosobnieni. Przygotowując program naszych dalszych działań zleciliśmy agencji „Inny Format” badanie wśród gdynian mające ocenić nasze dotychczasowe realizacje i wskazać potencjalne drogi rozwoju. Ponad 60 proc. badanych chciałoby abyśmy nadal tworzyli prace metaloplastyczne. Cieszymy się również z tego, że prawie 80 proc. pozytywnie ocenia zmiany wprowadzane przez nas w mieście - mówi Monika Domańska, animatorka kultury.

W tym roku w ramach festiwalu Traffic Design 6,5 odbyła się m.in. debata na temat sztuki w przestrzeni publicznej, wernisaż wystawa „Dowody Zbrodni" oraz sekretny pokaz dokumentu „Bloki". Nie rezygnując z całorocznej działalności na rzecz estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej Stowarzyszenie Traffic Design obecnie przygotowuje program dużego wydarzenia, jakim będą przyszłoroczne biennale.

Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Gdynia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie