Budowa Varso trwa w najlepsze. Środkowy z trzech budynków ma już 13 kondygnacji nadziemnych, goni go położony najbliżej ul. Żelaznej budynek Varso 2, który przekroczył wysokość 3 kondygnacji nadziemnych. Tuż po Nowym Roku poziom "zero" osiągnie natomiast najwyższy Varso Tower.
Wyróżniająca się część Varso, położona najbliżej Al. Jana Pawła II, to 53-piętrowy wieżowiec zwieńczony 80-metrową iglicą. Najwyższy budynek w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura. Jednak jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a więc dwukrotnie większej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakularne widoki Warszawy i jej okolic czekają też gości restauracji na 46. i 47. piętrze budynku.
HB Reavis postawił na najlepszych architektów. Projekt przygotowano w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci. Z brytyjskiej pracowni nad projektem pracował m.in. Grant Brooker, Krzysztof Górnicki i Jędrzej Kolesinski. Na parterach dwóch niższych budynków zaprojektowanych przez polską pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci, pracownicy biurowi i sąsiedzi znajdą niewielkie sklepy, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Pasaże pod dachem będą służyć warszawiakom przez cały rok.
310-metrowy wieżowiec HB Reavis ma szansę zostać najwyższym budynkiem w Polsce i Europie Środkowej. Dziś nadal na pierwszym miejscu jest Pałac Kultury i Nauki (wraz z iglicą ma 237 metrów), zaś drugim najwyższym budynkiem został Warsaw Spire na warszawskiej Woli.
Budowa Varso zakończy się w 2020 roku.
Dyrektor Generalny Majkut Design
Projektant Pracownia Architektoniczna 1997 sp. z o.o.
Vice Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner APA Wojciechowski Architekci
Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner APA Wojciechowski Architekci
Projektant, Członek Zarządu Pracownia Architektoniczna 1997 sp. z o.o.
Projektant Pracownia Architektoniczna 1997 sp. z o.o.