×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak się zmieni park na Kamiennej Górze

  • Autor: UM Gdynia
  • 08 lut 2018 16:20
  • Aktualizacja: 08 lut 2018 16:21
Tak się zmieni park na Kamiennej Górze
Wizualizacja wyglądu parku na Kamiennej Górze po jego rewitalizacji fot. UM Gdynia

Władze Gdyni kończą kolejny etap prac związanych z rewaloryzacją parku na Kamiennej Górze. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie na którym zostanie zaprezentowany projekt wykonawczy. Powstał on na podstawie koncepcji stworzonej wspólnie z mieszkańcami.

REKLAMA

Spotkanie zostało zainicjowane przez Radę Dzielnicy Kamienna Góra, poprowadzi je Ogrodnik Miasta Gdyni. Przedstawi założenia przebudowy parku, wprowadzeniu udogodnień dla osób niepełnosprawnych, nowej małej architekturze, scenie dla muzyki promenadowej, a także w jaki sposób miasto zadba o zieleń. Na podstawie koncepcji zagospodarowania tego terenu został opracowany projekt wykonawczy - podaje oficjalny portal miejski Gdyni.

- Zależy nam na tym aby mieszkańcy wiedzieli co ma się zmienić i mogli mieć na to wpływ. Cieszymy się, że ma powstać winda pomiędzy dolnym i górnym tarasem Kamiennej Góry. To wielkie ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i starszych. Na dolnym tarasie przy różanym zagajniku ma powstać nowa scena. To będzie w tym miejscu gdzie odbywają się lubiane przez mieszkańców koncerty muzyki promenadowej – mówi Tadeusz Kurecki, przewodniczący zarządu dzielnicy Kamienna Góra.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie