×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak się zmieniło centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi. Nie tylko nowa elewacja

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 wrz 2022 10:09
Tak się zmieniło centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi. Nie tylko nowa elewacja
Tak się zmieniło centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi, fot. mat prasowe

Nowa Górna w Łodzi przeszła spektakularną metamorfozę. Centrum handlowe zyskało m.in. nową grafitowo-drewnianą elewację, modernizacji poddano także toalety. To już kolejne tego typu zmiany w obiekcie. Niedawno oddano tu do użytku m.in. strefę relaksu z food courtem i strefą kids.

REKLAMA

  • Łódzkie centrum handlowe przeszło spektakularną metamorfozę.
  • Centrum handlowe zyskało m.in. nową grafitowo-drewnianą elewację, modernizacji poddano także toalety.
  • Za projekt odpowiadał Filip Gołębiowski, właściciel, główny architekt z Space Architects, z kolei wykonawstwo to Planco Budownictwo.

Od wiosny w łódzkim centrum handlowym realizowane są zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne. Już oddano do użytku odnowioną aleję handlową, a także nową strefę chilloutu z kącikiem zabaw dla dzieci i wydzieloną strefą gastronomiczną.

Nowa elewacja łódzkiego centrum

Teraz do tej listy zmian można dopisać nową elewację, która otrzymała nowoczesny wygląd w kolorze grafitowym z drewnopodobnymi akcentami zainspirowanymi lamelami. Trwający pół roku remont objął m.in. malowanie, wymianę okładzin z blachy oraz obróbek blacharskich przy attyce i cokołach.

Remodelingu doczekały się także dwa wejścia główne do obiektu, które wyraźnie zaznaczono drewnopodobnymi akcentami. Nowa Górna zainwestowała także w kolejne już rozwiązania eko, wymieniając zewnętrzne oświetlenie na energooszczędne LED-y.

Elewacja otrzymała nowoczesny wygląd w kolorze grafitowym z drewnopodobnymi akcentami zainspirowanymi lamelami, fot. mat. prasowe
Elewacja otrzymała nowoczesny wygląd w kolorze grafitowym z drewnopodobnymi akcentami zainspirowanymi lamelami, fot. mat. prasowe

To pierwsza tak duża zmiana na elewacji od ponad 25 lat, czyli od momentu powstania obiektu, a zarazem kolejna już w tym roku tak znacząca inwestycja mająca na celu odświeżenie obiektu w Łodzi. Dzięki prowadzonym pracom obiekt zyskał nowoczesną fasadę, podkreślającą bryłę budynku, która zarazem współgra z coraz ciekawszą ofertą obiektu, ale także zmianami, jakie zachodzą na pasażu i w jego przestrzeni. To również kolejny krok w rozwoju obiektu – mówi Paweł Dolański z Newbridge.

– Tak znacząca zmiana, widoczna gołym okiem i to z dużej odległości, sprawia, że centrum handlowe przyciąga uwagę. Co więcej, wybrany dla niego minimalistyczny, ale zarazem bardzo elegancki design, znacząco odróżnia go od innych obiektów convenience na łódzkim rynku – dodaje.

Nie są to jednak jedyne zmiany w Nowej Górnej. Znaczące prace remontowe prowadzono także w toaletach. Te zyskały nie tylko nową, przyjazną aranżację, ale także nowe wyposażenie.

Prace objęły m.in. wymianę całego osprzętu, w tym sanitariatów, zamontowanie nowego oświetlenia LED, dyfuzorów do dezynfekcji, a także nowych kabin. Remontowi poddano także korytarze prowadzące do toalet – tu prace objęły ściany, sufity, ale także oświetlenie i podłogę.

Kilka nowości

Pojawiło się także kilka nowości. W Nowej Górnej powstał dodatkowy pokój dla opiekuna z dzieckiem. Projekt tej przestrzeni, w której w komfortowych warunkach można przewinąć dziecko lub je nakarmić, nawiązuje do pokoików dziecięcych. Na wyposażeniu można znaleźć m.in. fotel do karmienia, przewijak, a także kuchenkę mikrofalową. Centrum zmodernizowało także toaletę dla niepełnosprawnych z wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami.

 Nowej Górnej powstał dodatkowy pokój dla opiekuna z dzieckiem, fot. mat. prasowe
Nowej Górnej powstał dodatkowy pokój dla opiekuna z dzieckiem, fot. mat. prasowe

– Modernizacja części zewnętrznej i wewnętrznych powierzchni wspólnych była jednym z naszych priorytetów na ten rok! Nowa strefa relaksu z placem zabaw dla najmłodszych, stworzona strefa food court czy modernizacja toalet wraz z pokojem dla opiekuna z dzieckiem to ważny element centrum handlowego, mający duży wpływ na komfort wizyt naszych klientów, zwłaszcza odwiedzających nas rodzin – mówi Paweł Dolański.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie