Tak wygląda najnowszy projekt MS 15 Architektura w Gdańsku. Inwestycja ma wpisać się w willową zabudowęPropertyDesign.pl - 01-06-2020 12:12


Pracownia MS 15 Architektura zaprojektowali nową inwestycję tuż przy Parku Jaśkowej Doliny, w którym znajdują się m.in. Gaj Gutenberga i Teatr Leśny. Projekt wpisuje się w charakter dzielnicy, znanej z historycznej, willowej zabudowy z końca XIX i początku XX wieku.

Villa Jaśkowa Dolina to najnowszy, rodzinny projekt dewelopera Cordia w Gdańsku. Inwestycja wpisuje się w charakter dzielnicy, znanej z historycznej, willowej zabudowy z końca XIX i początku XX wieku. Na kameralny charakter projektu składają się zielone otoczenie, niska zabudowa sięgająca maksymalnie czterech pięter, a także elewacja z mineralnych płytek klinkierowych, które zapewniają ciepły i naturalny wygląd budynków.

Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni 4500 mkw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla 50 różnych gatunków roślin, a także ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody. Przewidziano strefę rekreacji z leżakami, hamakami i biblioteką ogrodową. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, a dorośli – siłownię plenerową.