×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 gru 2017 13:38
Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie
Iluminacje w Opolu, fot. IPB Decoration
Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie
Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie
Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie
Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie
Tak zalśniło Opole na Boże Narodzenie

Nie tylko choinka ozdobiła w tym roku Opole. W mieście rozstawiono także kilkanaście innych iluminacji, w tym te nawiązujące do 800-letniej historii.

REKLAMA

Święta w Opolu są… bardzo jasne. Na tegoroczną iluminację złożyło się aż kilkaset tysięcy światełek oraz specjalnie stworzone dla miasta dekoracje ze światła, nad którymi projektanci z Zabrza pracowali przez blisko pół roku. 

Jedną z takich dekoracji jest mierząca kilkanaście metrów żywa choinka przybrana białymi światełkami i bombkami, która stanęła przy Ratuszu. Oprócz niej w całym mieście zaświeciło się także blisko 200 gwiezdnych dekoracji zamontowanych na przydrożnych latarniach.

Pojawiło się także kilka iluminacji nawiązujących zarówno do architektury miasta, jak również do jego historii, w tym m.in. trójwymiarowa konstrukcja ze światełek zbudowana z dwóch Wież Piastowskich, przez którą można przejść oraz napis „800 lat Opola”, który stanął przy jednym z głównych traktów dla pieszych. Ozdobiono także sam ratusz. Wokół elewacji budynku zamontowano świecące ciepłym, żółtym światłem girlandy z kilkudziesięcioma tysiącami punktów świetlnych.  

- Tegoroczna dekoracja świąteczna Opola jest tradycyjna, ale z kilkoma ciekawymi akcentami, które podkreślają regionalizm.  Jednym z takich elementów jest interaktywna konstrukcja składająca się z dwóch połączonych ze sobą Wież Piastowskich, które tworzą swoisty łuk świetlny. Zaakcentowaliśmy światłem także ważną datę w historii miasta, jaką jest 800-lecie Opola – mówi Ewa Marcinek, dyrektor artystyczna IPB Decoration, która stworzyła iluminacje.

Dekoracje, które pojawiły się w tym roku w Opolu, powstawały blisko pół roku w oddalonym o godzinę drogi od miasta Zabrzu, w miejscu, które przez wielu nazywane jest śląską fabryką św. Mikołaja. – Projektowanie iluminacji, zaplanowanie jej rozmieszczenia, a później wykonanie, połączenie tych wszystkich pomysłów zajęło nam blisko pół roku.  Nad samym napisem prace trwały ponad miesiąc. Podobnie było z łukiem z Wieżami Piastowskimi – dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie