Na stronie UM Łódź pojawiła się możliwość odbycia wirtualnego spaceru po okolicach OFF Piotrkowska. W tym rejonie trwają właśnie remonty, a dzięki nowej funkcji będzie można zobaczyć, jak zmieni się ten obszar w przyszłości.
– Podczas wirtualnych spacerów użytkownicy mogą zobaczyć jak dany obszar będzie wyglądał po zakończeniu prac remontowych. Wycieczka po odnowionej Łodzi jest interaktywna – oprócz strony wizualnej zawiera klikalne znaczniki, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o wskazanym obiekcie, a także przejść do łódzkiego portalu rewitalizacji, na którym znajduje się szczegółowy opis każdej inwestycji – zachęca Mariusz Stępniewski, kierownik Zespołu Informatyki i Baz Danych Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.
Opracowanie wirtualnego spaceru to praca kilku osób, które przeznaczają na jego powstanie prawie dwa miesiące. Tylko przy założeniu, że wcześniej zostały przygotowane makiety cyfrowe danego obszaru.
Projekt spaceru wykorzystuje technologię 360°, dzięki czemu można go odbyć nie tylko za pośrednictwem ekranu komputera, czy telefonu komórkowego, ale również używając okularów VR.
Wyremontowanych zostanie 6 nieruchomości, w tym budynki dawnej tkalni Ludwika Schmiedera i Syna (Wigencji), które staną się atrakcyjną przestrzenią kulturalną.
Po zakończeniu wszystkich remontów w okolicy mieszkańcy będą mogli korzystać z szeregu nowych atrakcji:
Powstały również lokale dla mikroprzedsiębiorców, w których będą mogli prowadzić działalność:
architekt, współwłaściciel WXCA
współwłaściciel, architekt BB Architekci
architekt, urbanista ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze
właściciel, główny projektant FAAR architekci
założyciel, architekt Proarchitektura
założyciel, architekt Proarchitektura