REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Tak zmieni się park im. ks. Kirschke w Poznaniu

  • Autor: zzmpoznan.pl
  • 12 sie 2022 13:18
Tak zmieni się park im. ks. Kirschke w Poznaniu
Trwa rozbudowa ścieżek spacerowych w parku im. ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu, fot. zzmpoznan.pl
Tak zmieni się park im. ks. Kirschke w Poznaniu
Tak zmieni się park im. ks. Kirschke w Poznaniu

Trwa rozbudowa ścieżek spacerowych w parku im. ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu. Zamiast betonowych płyt pojawią się tam mineralne alejki. Nie zabraknie też nowych roślin: drzew, krzewów i traw.

REKLAMA

  • Niezagospodarowana do tej pory część parku im. ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu zyska nowe oblicze.
  • W miejscu przedeptów i betonowych płyt pojawią się mineralne alejki i nowe nasadzenia.
  • Parkowa zieleń zostanie uporządkowana tak, aby miejsce stało się przyjazne mieszkańcom.
  • Dodatkowo obszar zostanie uformowany w taki sposób, by stworzyć retencję wodną.

Wykonawca usunął już betonowe płyty i uformował teren. Co ważne, trzy zdrowe robinie akacjowe, które pierwotnie kolidowały z wyznaczoną trasą spacerową, pozostaną w parku. Projekty budowlane weryfikowane są w terenie i jeśli tylko jest taka możliwość, stosowane są rozwiązania, które pozwalają realnie chronić przyrodę. Decyzja o pozostawieniu drzew i korekcie w planach zapadła po szczegółowej analizie na miejscu działań.

W parku rosną młode, ponaddwudziestoletnie klony pospolite, polne, jesionolistne; platany klonolistne, lipy drobnolistne, jesiony i topole. Ich stan w ocenie dendrologów jest bardzo dobry. Towarzyszyć im będą niedługo nowe rośliny. Pojawi się tam klon polny, jabłoń purpurowa i platan klonolistny. Wraz z istniejącymi drzewami, będą pełnić tzw. funkcję izolacyjną. Ograniczą hałas i zanieczyszczenia powietrza. Pojawi się także ogród wodny, czyli zagłębienie terenu, w którym woda opadowa będzie wyłapywana i swobodnie wykorzystywana przez zieleń. Całość zostanie uzupełniona trawami ozdobnymi i niskimi nasadzeniami (jaśminiowcem, różą pomarszczoną i tawułą Douglasa). Rośliny nie tylko ucieszą oko, ale będą także przyjazne owadom zapylającym. Ponadto w parku staną ławki, kosze na śmieci oraz dystrybutory na worki na psie odchody.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie