×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Taki był pierwszy dzień 4 Design Days 2022!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 sty 2022 08:15
  • Aktualizacja: 27 sty 2022 17:42
Taki był pierwszy dzień 4 Design Days 2022!
Polskie rzemiosło. Renesans, Nowy Europejski Bauhaus, Zielona transformacja na rynku nieruchomości, Resetowanie miast: jakie są, na jakie czekamy?, Biura po pandemii - to jedne z najważniejszych tematów szóstej edycji 4 Design Days 2022. fot. PTWP

Za nami pierwszy dzień 4 Design Days 2022. Wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęło się 27 stycznia i potrwa do niedzieli 30 stycznia. Kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych z udziałem cenionych architektów i designerów oraz producentów, inwestorów, ekspertów i władz samorządowych – to wszystko podczas święta architektury i designu. Bądźcie z nami na miejscu i online!

REKLAMA

  • Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-30 stycznia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
  • O kierunku rozwoju współczesnej architektury i projektowania rozmawiają eksperci podczas kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych. Swój udział potwierdziło blisko 230 prelegentów z kraju i zagranicy.
  • W ramach dni otwartych przewidziano natomiast szereg interesujących warsztatów dla pasjonatów wzornictwa. 

– 4 Design Days organizowane jest cyklicznie od 2016 roku, przyciągając do Międzynarodowego Centrum Kongresowego osoby zainteresowane tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie oraz na rynku nieruchomości i wyposażenia wnętrz. Podobnie jak w poprzednich latach, również tegoroczną edycję uświetnią uznani architekci i designerzy, czołowi producenci, a także inwestorzy i przedstawiciele władz samorządowych – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days. – W programie znalazły się wystawy, wieczorne gale, konkursy, prezentacje, a przede wszystkim rozmowy na aktualne i najistotniejsze tematy – dodaje Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA 4 DESIGN DAYS 2022

Dni dla biznesu

Tegoroczne wydarzenie odbywa się w sprawdzonej formule dwóch dni dla biznesu (27-28 stycznia br.) i dwóch dni otwartych (29-30 stycznia br.). Jak wesprzeć polski rynek rzemieślniczy? Jak budować biznes i skutecznie promować swoją markę? Czy łatwo być twórcą w Polsce?

Uwaga uczestników zostanie również zwrócona ku Nowemu Europejskiemu Bauhausowi. O tym, jak budować bez śladu węglowego opowiedzą m.in Ewa Kuryłowicz, generalny projektant, wiceprezes Kuryłowicz & Associates; Rainer Mahlamäki, architekt i współzałożyciel biura Lahdelma & Mahlamäki architects oraz Jonathan Woodroffe, dyrektor Studio Woodroffe Papa. Natomiast temat zmian w przestrzeni miejskiej dotyczących jej rozwoju i podnoszenia jakości kultury spędzania wolnego czasu poruszą w swoich rozważaniach m.in. Ulrich Müller, Owner, Director Architektur Galerie Berlin i Aser Giménez Ortega, Architect, Associate Director MVRDV.

Wśród głównych tematów dyskusji znajdą się również zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczna budownictwa. Prelegenci zastanowią się, co najbardziej przekonuje do realizowania ekologicznych budynków: społeczna odpowiedzialność biznesu, niższe koszty operacyjne, lepszy wizerunek czy prawdziwa troska o środowisko? Przedyskutują też rolę i cele Długoterminowej Strategii Renowacji w zielonej transformacji obiektów. W sesjach poświęconych tym zagadnieniom udział potwierdzili m.in. Adam Białobrzeski, współzałożyciel i właściciel pracowni FAAB, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt, partner i członek zarządu APA Wojciechowski, Robert Konieczny, architekt i założyciel KWK Promes oraz Alicja Kuczera, dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, przewodnicząca Europe Regional Network (europejska części World Green Building Council).

Przepisu na aglomerację przyszłości poszukają uczestnicy sesji „Resetowanie miast: jakie są, na jakie czekamy?”. Odpowiedzi na pytanie, jak „narysować” miasta, by były dobrym miejscem do życia i spełniały funkcje ośrodków gospodarczych na miarę XXI wieku udzielą m.in. Tomasz Konior, architekt, urbanista i właściciel Konior Studio, Jörg Leeser, Founding Partner, BeL Sozietät für Architektur, Przemo Łukasik, właściciel, Medusa Group oraz Iwona Markešić, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni. W ramach sesji „Wizje, które zmienią polskie miasta” prelegenci (a wśród nich m.in. Szczepan Wroński, WXCA oraz Srdjan Zlokapa i Martin Marker Larsen, architekci A-A Collective) zaprezentują planowane i realizowane inwestycje, które znacząco ubogacą przestrzenie miejskie.

Jednym z najważniejszych tematów związanych z designem będzie również panel dyskusyjny „Porozmawiajmy o Bauhausie. Wzornictwo, które opiera się trendom i modom”.

Wydarzeniem towarzyszącym dni branżowych będzie Property Forum Śląsk. Eksperci dyskutują rolę projektów komercyjnych w rozwoju województwa śląskiego i podzielą się pomysłami na wzmacnianie przewagi konkurencyjnej regionu. Jakich inwestycji potrzebują śląskie miasta, aby przyciągać największych światowych graczy? Czy na rynku biurowym popyt nadąży za podażą? Czy śląskie uczelnie odpowiadają na potrzeby rynku pracy? Co oferuje region swoim mieszkańcom i jaka jest ich jakość życia? Jaka będzie przyszłość handlu, turystyki i branży hotelowej na Śląsku?

To tylko kilka pytań, na które odpowiadają prelegenci. Wśród nich m.in. Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej; Mirosław Huczek, prezes zarządu TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o.; Jolanta Jaworska, wiceprezes ABSL, dyrektor ds. publicznych i regulacyjnych IBM Polska & Kraje Bałtyckie; Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii; Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Marek Mazur, Head of the Investment and Management of Warehouse Facilities, InPost; Marcin Nowak, Managing Director, Ammega Business Services; Mariusz Sosna, Tribe Lead, ING Tech Poland; Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, przewodniczący rady Polskiej Organizacji Turystycznej, przewodniczący rady nadzorczej Orbis Group.

Na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia odbędzie się gala Property Design Awards, podczas której zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu na obiekty i przestrzenie z najlepszą architekturą i designem w Polsce. Drugi dzień zwieńczy natomiast Dobry Design Gala – punktem głównym będzie wyróżnienie laureatów konkursu na nowe ikony polskiego designu.

Dni otwarte 

Weekend 29-30 stycznia 2022 roku będzie stanowił gratkę dla poszukiwaczy inspiracji przy urządzaniu swoich domów lub biur i innych wnętrz komercyjnych – czeka ich szereg prezentacji, porad i warsztatów. W ramach cyklu „Urządź się z Dobrzemieszkaj.pl. Recepta na wnętrza, o jakich marzysz!” uczestnicy poznają wiele kreatywnych sposobów na aranżację przestrzeni.

Praktycznymi pomysłami na wybór roślin do salonu, zaplanowaniem miejsca do pracy zdalnej czy zagospodarowaniem ściany w sypialni podzielą się m.in. Alina Badora, właściciel Pracowni Projektowej Alina Badora, Agnieszka Buchta-Swoboda, właściciel Pracowni Agnieszka Buchta-Swoboda Design oraz Agata Frątczak, właściciel Pracowni Madama. Dodatkową atrakcją będą warsztaty „ABC DIY – wiele rzeczy możesz zrobić sam!” z udziałem m.in. Beaty Łańcuchowskiej i Anny Drozd, projektantek wnętrz i autorek bloga „Pani to potrafi”. Uczestnicy zajęć będą mogli nauczyć się takich czynności jak układanie paneli, tapetowanie czy montowane oświetlenia.

Wydarzenie będzie również okazją do wysłuchania wielu inspirujących opowieści. Najlepsi polscy architekci i projektanci wnętrz przedstawią kulisy powstawania najciekawszych aranżacji przestrzeni i domów jednorodzinnych ostatnich lat. Wśród nich znajdzie się m.in. Marta Drzymała, założycielka MUM Studio; Marta Magnowska, architekt wnętrz, KODO Projekty i Realizacje Wnętrz; Monika Staniec, architekt, Monika Staniec Interior Design; Agnieszka Szalbierz, właścicielka pracowni Szalbierz Design; Bogusław Barnaś, architekt, BXB Studio; Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż, architekci, pracownia 81waw.pl; Sebastian Marach, architekt, Yono Architecture. O początkach swoich biznesów opowiedzą m.in. Piotr Kler, założyciel firmy Kler i Tom Bensari, założyciel, główny wykonawca, Bensari Ébénistes, z kolei przepisem na stworzenie oferty marki podzieli się Karolina Sieniawska, dyrektorka zarządzająca Wordsmith PR.

Moderatorami sesji będą m.in. Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy o urządzaniu wnętrz: Remont w 48h, Projekt Lokalny, Bitwa o Dom, a także Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyńscy, projektanci, prowadzący program „Para w remont” na antenie HGTV.

Przez wszystkie cztery dni będzie można również odwiedzić stoiska ponad 120 producentów i dostawców wyposażenia wnętrz.

Bezpieczeństwo na 4 Design Days

Organizator, w trosce o zdrowie i komfort uczestników 4 Design Days, podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które przy wejściu na wydarzenie spełnią jeden z trzech warunków: okażą ważny Unijny Certyfikat Covid; przedstawią potwierdzenie posiadania statusu ozdrowieńca po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich maksymalnie 6 miesięcy lub okażą, w wersji elektronicznej bądź papierowej, negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 wykonany nie więcej niż 48 godzin przed godziną rozpoczęcia wydarzenia.

Ze szczegółami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa można zapoznać się na stronie: https://www.4dd.pl/2022/pl/zasady-bezpieczenstwa,469.html.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.4dd.pl/2022/pl/.

5. stacjonarna edycja 4 Design Days, która odbyła się w dniach 6-9 lutego 2020 roku zgromadziła 10 tys. gości w trakcie dwóch dni biznesowych i 25 tys. odwiedzających podczas dni otwartych, 300 prelegentów, 60 sesji dyskusyjnych oraz 300 wystawców.

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie