REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Takie wieżowce powstają w Kuala Lumpur

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 lut 2018 13:25
Takie wieżowce powstają w Kuala Lumpur
Menara Prudential fot. Broadway Malyan
Takie wieżowce powstają w Kuala Lumpur
Takie wieżowce powstają w Kuala Lumpur
Takie wieżowce powstają w Kuala Lumpur
Takie wieżowce powstają w Kuala Lumpur

Tun Razak Exchange w Kuala Lumpur to nowy projekt biurowy spod kreski pracowni Broadway Malyan. Wieżowiec ma 27 pięter, pow. 51 tys. mkw., jest ekologiczny i… inspirowany tradycyjnym, męskim nakryciem głowy w Malezjii.

REKLAMA

Za nami uroczyste zakończenie prac budowlanych nowego wieżowca biurowego Manera Prudential w Malezji projektu Broadway Malyan. Manera Prudential to obiekt biurowy klasy A o powierzchni 51 tys. mkw., usytuowany w nowej, biznesowej dzielnicy Kuala Lumpur zwanej Tun Razak Exchange (TRX).

Ten liczący 27 pięter wieżowiec został wybudowany przez IJM Corporation BhD i będzie siedzibą firmy Prudential Assurance Malaysia Bhd, która przeniesie tam działy zajmujące się ubezpieczeniem na życie oraz zarządzaniem aktywami. W budynku powstanie również nowe centrum obsługi klientów.

Lokalny koloryt

Zaprojektowany przez Broadway Malyan biurowiec tworzą trzy trójkątne elementy inspirowane tradycyjnym, męskim nakryciem głowy w Malezji zwanym „tengkolok diRaja”.

- Naszym celem było stworzenie budynku, który wpisze się w kontekst szerszego obszaru, który obejmuje projekt TRX, Ważnym elementem było wkomponowanie wejścia do budynku w otoczenie. Chcieliśmy, aby parter obiektu współgrał z przylegającym terenem publicznym, zapraszał pracowników oraz gości do środka i tworzył wysokiej jakości przestrzeń dla osób przybywających do niego – podkreślił Ian Simpson, dyrektor Broadway Malyan. Te przestrzenie w znaczący sposób odzwierciedlają lokalną kulturę. Uważnie dobieraliśmy materiały, planowaliśmy tereny zielone i krajobraz ulicy, tak by nadać projektowi malezyjski charakter – dodał. Jak nadmienia Simpson, Prudential to prestiżowa marka, dlatego też zaprojektowany przez pracownię budynek jest ważnym projektem w Kuala Lumpur.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak projekt nabiera kształtu. Cieszy nas również szybki postęp prac budowlanych. Ukończenie prac nad konstrukcją budynku to kamień milowy w pracy całego zespołu. Nasza firma nieustannie dba o jakość i terminowość wykonywanie prac, a tak szybkie tempo robót budowlanych jest odzwierciedleniem zaangażowania i determinacji naszego zespołu - powiedział Dato’ Soam Heng Choon, CEO i dyrektor zarządzający firmy IJM Corporation Berhad odpowiedzialnej za budowę biurowca.

Budynek posiada certyfikat LEED Gold. Zastosowano w nim szereg energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań m.in. zbieranie i recykling wody deszczowej, szkło o niskiej emisyjności, materiały ograniczające nagrzewanie się budynku oraz poprawiające jakość środowiska wewnętrznego, a także system zarządzania obiektem optymalizujący oświetlenie i temperaturę.

Zaplanowano także tereny zielone obejmujące różnego rodzaju nasadzenia, ogrody, taras, na którym można zjeść posiłek oraz most łączący budynek z istniejącą zabudową TRX.

Obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku po zakończeniu prac związanych z aranżacją wnętrz.

TRX to projekt zlokalizowany na 70 akrowej działce w samym sercu Kuala Lumpur, realizowany przez TRX City Sdn Bhd. Obejmuje on kilka wieżowców o różnych funkcjach – biurowych, hotelowych, handlowych oraz mieszkaniowych.

- To bardzo ważny dzień dla tych z nas, którzy bardzo ciężko pracowali nad urzeczywistnieniem wizji TRX. Dzisiejsza ceremonia zawieszenia wiechy – pierwsza w TRX – przybliża nas do realizacji finansowej dzielnicy Kuala Lumpur – powiedział Dato’ Azmar Talib, CEO firmy TRX City Sdn Bhd realizującej projekt TRX.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie