Architektoniczna struktura Tarasów Zamkowych ukształtowana została w oparciu o zasady projektowania zrównoważonego. Centrum ubiega się o przyznanie międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM.
Bryła budynku galerii handlowej, podporządkowana nie tylko warunkom ochrony dziedzictwa kulturowego, ale odzwierciedlająca również współczesne zasady proekologicznej kreatywności, stanowić ma naturalny komponent krajobrazu otaczających galerię terenów zielonych.
Ażurowa, porośnięta zielenią elewacja świadczy o świadomym podejściu do kwestii ochrony istniejącego pejzażu miasta. Obiekt spełnia także surowe wymogi energooszczędności, zdefiniowane wedle brytyjskiego standardu BREEAM, w związku z czym ubiega się o przyznanie certyfikatu.
Tarasy Zamkowe będą nową galerią handlową przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2015 r., powierzchnia najmu wynosi 38 000 mkw.
Zaplanowano także 1400 miejsc parkingowych. Galeria oferować będzie 150 lokali handlowo-usługowych, restauracje i obiekty o charakterze rozrywkowym.
Koncepcję architektoniczną przygotowało Biuro Architektoniczne Stelmach i Partnerzy. Wnętrzem galerii zajmie się pracownia ATP Architects and Engineers. Inwestorem Tarasów Zamkowych jest Immofinanz Group.
Dach Tarasów to porośnięta zielenią platforma widokowa zaprojektowana w systemie zielonych dachów, z której podziwiać można panoramę starego miasta i Zamek Lubelski, a także wymarzone miejsce na wszelkiego rodzaju eventy i rekreację.
Założyciel, Architekt Nizio Design International
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt PRC Architekci