REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Targowisko na Świcie odzyska blask

  • Autor: UM Poznań
  • 29 gru 2017 13:05
Targowisko na Świcie odzyska blask
fot. UM Poznań

Na początku lutego 2018 r. rozpocznie się kapitalny remont targowiska Świt w Poznaniu. Prace, które będą prowadzone bez wyłączania całego rynku, mają zakończyć się najpóźniej do końca pierwszego półrocza przyszłego roku.

REKLAMA

- Przetarg na przeprowadzenie prac remontowych ogłosimy jeszcze w tym roku - 29 grudnia. Z jego ogłoszeniem czekaliśmy do uchwalenia budżetu miasta na przyszły rok. Na sesji budżetowej Rada Miasta zatwierdziła kwotę brakującą do przeprowadzenia tej inwestycji - informuje Robert Mańczak, dyrektor pionu rozwoju i eksploatacji miejskiej spółki Targowiska.

Otwarcie ofert potencjalnych wykonawców remontu targowiska nastąpi 22 stycznia. Dzięki remontowi funkcjonujący od 1989 roku na powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych wielobranżowy rynek osiedlowy zyska nową nawierzchnię wraz z podziemną i naziemną infrastrukturą techniczną. Powstaną nowe pawilony handlowe - dziewięć o powierzchni 15 metrów kwadratowych i siedem dwa razy większych, a także nowe stragany - 20  modułów czterostanowiskowych i 7 modułów dwustanowiskowych - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie