×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Targowisko na Świcie zmieniło się nie do poznania

  • Autor: UM Poznań
  • 16 lip 2018 12:00
  • Aktualizacja: 16 lip 2018 12:01
fot. pixabay.com

Odnowiony "Świt" już działa. Poznańskie targowisko zmieniło się nie do poznania - postawiono nowe kioski i stragany dla kupców, pojawiły się też ławki dla klientów.

REKLAMA

Po remoncie powstały nowe pawilony handlowe: dziewięć o powierzchni 15 mkw. i siedem dwa razy większych. Część z nich stoi od strony ul. Bukowskiej, pozostałe - bliżej ulicy Świt. Powstały też 94 nowe stragany z odpowiednim zadaszeniem - na tyle szerokim, by zabezpieczało przed deszczem nie tylko stoisko i kupców, ale także klientów. Większość straganów przeznaczona jest dla kupców, którzy będą handlować owocami i warzywami. Wydzielono jednak kilka stanowisk po obu stronach targowiska, na których będzie można kupić artykuły przemysłowe. Na targowisku wymieniono posadzkę i zamontowano nowe oświetlenie. Zadbano też o ład: na rynku stanęły zabudowane śmietniki, a pod koniec lipca pojawi się też toaleta publiczna - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Targowisko ma być miejscem służącym nie tylko zakupom, ale i integracji mieszkańców. Dlatego na jego terenie stanęły 22 ławki, na których będzie można usiąść i odpocząć. Posadzono też 12 nowych drzew, a w okolicy przygotowane zostaną miejsca postojowe.

Oprócz samego rynku, zmieni się też otoczenie placu handlowego. Kompleksową modernizację przejdą pawilony przy ul. Świt. Zachowany ma być ich modernistyczny wygląd - utrzymana więc zostanie kolorystyka elewacji, czyli szarość i biel. Nie zniknie też zewnętrzna klatka schodowa, odtworzony zostanie betonowy kwietnik. Nowością będą ekologiczne zielone dachy i drewniana mała architektura: lampy  i kwietniki. Zamontowana zostanie winda, która ułatwi dostęp do pomieszczeń na piętrze, gdzie będzie miała swoją siedzibę filia Biblioteki Raczyńskich. Zajmie ona pomieszczenia, w których niegdyś mieściła się restauracja "Słoneczna".

Przebudowa targowiska Świt kosztowała około 4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie