REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Targowisko Świt odzyska dawny blask

  • Autor: www.poznan.pl
  • 21 lut 2018 11:35
Targowisko Świt odzyska dawny blask
fot. unsplash

Nowa nawierzchnia, stragany i pawilony handlowe - tak zmieni się ryneczek na Świcie w Poznaniu. Spółka Targowiska podpisała umowę z firmą Demiurg, która zajmie się jego kompleksowym remontem.

REKLAMA

Po remoncie przestrzeń o powierzchni około 3 tysięcy mkw. zmieni się nie do poznania. Targowisko, położone u zbiegu ulic Świt, Grochowska i Jutrzenki, zyska nową nawierzchnię. W ramach inwestycji powstaną pawilony handlowe - dziewięć o powierzchni 15 mkw. i siedem dwa razy większych oraz nowe stragany - 20  modułów czterostanowiskowych i 7 modułów dwustanowiskowych. Przebudowana zostanie infrastruktura - podziemna i naziemna. Nad bezpieczeństwem kupców i klientów "czuwać" będzie monitoring. Zadbano też o część rekreacyjną oraz śmietniki i toaletę publiczną. W okolicy przygotowane zostaną miejsca postojowe.

- Jestem przekonany, że wykonawca podoła wyznaczonemu zadaniu. Rozstrzygnięcie przetargu to dobra wiadomość zarówno dla kupców, jak klientów, którzy w ciągu najbliższych kilku miesięcy zyskają zupełnie nową przestrzeń - przyznaje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Przetarg na realizację prac wygrała firma Demiurg. To ona zajmie się przebudową targowiska.

- Ta inwestycja jest mi wyjątkowo bliska. Mieszkam na Grunwaldzie, tutaj zlokalizowana jest też nasza firma. Wielokrotnie odwiedzałem targowisko na Świcie. Cieszę się, że to nasza firma zajmie się jego kompleksowym remontem - mówi Mikołaj Jankowski, prezes firmy Demiurg.

Prace potrwają około 3 miesięcy. Oznacza to, że już latem będzie można zrobić zakupy na wyremontowanym rynku.

- Będzie to targowisko na miarę XXI wieku. Cieszę się, że nasi kontrahenci będą mieli zapewnione dobre warunki pracy, a mieszkańcy nowoczesne miejsce, w którym będą mogli zrobić zakupy - podkreśla Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Przebudowa targowiska Świt będzie kosztować około 3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie