REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Targowisko w Świdniku na nowo

  • Autor: UM Świdnik
  • 13 gru 2017 12:12
Targowisko w Świdniku na nowo
fot. Wizualizacja Urząd Miasta w Świdniku

W przyszłym roku władze Świdnika chcą rozpocząć przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Targowej. Urzędnicy złożyli do powiatu wniosek o pozwolenie na budowę. W projekcie budżetu na 2018 r. jest zarezerwowane na ten cel 500 tys. zł.

REKLAMA

O całkowitej przebudowie miejskiego targowiska mówiło się już od dłuższego czasu. Na dotychczasowy wygląd placu ze straganami narzekali i kupujący, i sprzedający. Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w minionym roku. Wówczas urzędnicy ruszyli na targowisko z ankietami. Pytali kupców i klientów, jak ich zdaniem powinien wyglądać nowy obiekt.

- Głosy mieszkańców są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim wiemy, jak ukierunkować nasze działania związane z przekształceniem tej przestrzeni - mówił wówczas burmistrz Waldemar Jakson. - Bez wątpienia, jest to ważne miejsce na mapie Świdnika. Wiąże się ono ze sferą zarobkową, wspieraniem lokalnych przedsiębiorców i możliwością zakupu świeżych produktów. Co ciekawe, jest to także punkt spotkań i integracji świdnickiej społeczności.

W planach władz miasta jest przebudowa obu części targowiska, zarówno tej między ulicami Okulickiego i Targową, jak i drugiej, zlokalizowanej wzdłuż torów. Na początku jednak inwestycja obejmie plac z zadaszonymi straganami.

W minionym tygodniu przedstawiciele ratusza pokazali pierwsze wizualizacje nowego obiektu. - Zależy nam na poprawie estetyki, dlatego zaplanowaliśmy zadaszone miejsca dla sprzedających, budowę nowego ogrodzenia czy naprawę nawierzchni - wylicza Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Każdy punkt handlowy ma być również wyposażony w skrzynkę elektryczną. Użytkownicy obiektu będą mieli dostęp do węzła sanitarnego i bieżącej wody. Inwestycja została wstępnie wyceniona na 2 mln zł. Jest wpisana do projektu budżetu na przyszły rok. Przedstawiciele ratusza przewidują, że w 2018 roku wydadzą ok. 500 tys. zł na jej rozpoczęcie.

- Złożyliśmy już wniosek do powiatu o wydanie pozwolenia na przebudowę. W tej chwili czekamy na decyzję. Po jej otrzymaniu nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby ruszać z pracami - dodaje Michał Piotrowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie