REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Targowisko Zielony Rynek w Przemyślu zyska nowe oblicze

  • Autor: PAP
  • 16 sie 2018 10:04
Targowisko Zielony Rynek w Przemyślu zyska nowe oblicze
fot. unsplash

W Przemyślu przebudowane zostanie targowisko Zielony Rynek. W ramach inwestycji, która będzie kosztować w sumie niemal 3,5 mln zł zostanie wybudowana m.in. instalacja wodociągowa, powstaną zadaszenia straganów, a cały plac zostanie odwodniony.

REKLAMA

Przebudowa targowiska zostanie dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Umowa między samorządem województwa a władzami Przemyśla została już podpisana.

Jak poinformował PAP członek zarządu województwa Piotr Pilch, dofinansowanie w kwocie niemal 1 mln zł będzie pochodzić z realizowanego w ramach PROW programu "Mój rynek".

"Głównym założeniem programu jest budowa nowoczesnych targowisk, a co za tym idzie stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem długiego łańcucha pośredników. Obniży to koszty zakupu produktów oraz przyczyni się do zwiększenia ich sprzedaży. Dzięki inicjatywie budowy czy też modernizacji targowisk zostaną zapewnione bardzo dobre, komfortowe i bezpieczne warunki dla prowadzenia działalności handlowej" - zaznaczył Pilch.

Zgodnie z założeniami programu "Mój rynek" targowiska powinny spełniać określone standardy, m. in. muszą być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto muszą być wyposażone w zadaszone stoiska oraz miejsca parkingowe.

Tak też zostanie przebudowany plac w Przemyślu, który mieści się przy ul. Sportowej. Jak poinformował PAP wiceprezydent Przemyśla Janusz Hamryszczak, prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. "W ramach inwestycji plac zostanie m.in. odwodniony, będą wybudowane zadaszenia, powstanie też sieć wodociągowa. Termin zakończenia inwestycji to lipiec 2020 r." - dodał.

Hamryszczak zaznaczył, że samorząd miasta do inwestycji dołoży ok. 2,5 mln zł. Łączny koszt przebudowy placu wyniesie zatem ok. 3,5 mln zł.

W ramach programu "Mój rynek" samorząd województwa podpisał do tej pory umowę na dofinansowanie przebudowy targowisk z przedstawicielami ośmiu gmin, kwota dofinansowania tych umów to ponad 7,2 mln zł

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie