×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tarnów z 15 mln zł z funduszy norweskich. Jakie inwestycje szykuje miasto?

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2022 10:06
fot. shutterstock

Miasto Tarnów otrzyma 15 mln zł z funduszy norweskich na dofinansowanie inwestycji mających wzmocnić lokalny potencjał - poinformował w czwartek resort funduszy i polityki regionalnej.

REKLAMA

"Minister Grzegorz Puda podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji w ramach projektu Tarnów +Nowe Spojrzenie+. 15 mln zł z Programu Rozwój Lokalny pochodzi z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W ciągu dwóch lat miasto zrealizuje kompleksowy program rozwoju, który odblokuje i wzmocni lokalny potencjał Tarnowa oraz włączy i zaangażuje mieszkańców w procesy rozwojowe" - przekazał w czwartkowym komunikacie resort funduszy i polityki regionalnej.

Dodano, że środki pochodzące z dotacji miasto wykorzysta między innymi na: adaptację budynku na Tarnowskie Centrum Dialogu, adaptację przestrzeni na Pasaż Odkryć (przestrzeń edukacyjna) oraz na nasadzenia dużej zieleni.

Ministerstwo wyjaśniło, że inwestycje mają m.in. podnieść atrakcyjności miasta jako miejsca do zamieszkania. Projekt stawia sobie na celu stworzenie mechanizmów promocji oferty lokalnych firm wśród mieszkańców oraz opracowanie mechanizmów współpracy lokalnych firm.

Dodano, że inwestycje będą realizowane w partnerstwie z: Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, Stowarzyszeniem "Made in Tarnów", Fundacją "Edumocni", Komitetem Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, Izbą Przemysłowo-Handlową w Tarnowie, Stowarzyszeniem Restauracji w Tarnowie, Fundacją "Auxilium" i Polskim Forum Klimatycznym.

Norweski Mechanizm Finansowy i Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. fundusze norweskie) są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim.

Polska już po raz trzeci będzie korzystać z tych środków. Do dyspozycji na lata 2014-2021 mamy 809 mln euro. Umowa na realizację Programu "Rozwój lokalny" opiewa na 117,6 mln euro, z czego 15 proc., czyli 17,6 mln euro, to wkład krajowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie