REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tatry Mountain Resorts wystartowało

  • Autor: wyborcza.pl
  • 28 gru 2017 12:51
Tatry Mountain Resorts wystartowało
Tatry Mountain Resorts

Nowoczesne kolejki linowe, poszerzone i wyprofilowane trasy, potężny zbiornik do naśnieżania, funkcjonalny budynek obsługi ruchu turystycznego - tak wygląda teraz przebudowany za ok. 120 mln zł przez spółkę Tatry Mountain Resorts ośrodek w Szczyrku - pisze wyborcza.pl.

REKLAMA

Należący niegdyś do górników Szczyrkowski Ośrodek Narciarski słowacka spółka Tatry Mountain Resorts zmieniła w nowoczesny ośrodek. Pierwszy etap inwestycji, który rozpoczął się na wiosnę tego roku, właśnie został zakończony. Koszt to około 120 mln zł.

Szczyrk Mountain Resort - to nowa oficjalna nazwa ośrodka - zmienił się nie do poznania. Zbudowano tu m.in. kolejkę gondolową na Halę Skrzyczeńską i dwie sześcioosobowe kolejki, którymi narciarze pojadą z Soliska na Halę Skrzyczeńską i Pośredni Wierch. Istniejące trasy zostały poszerzone, powstały też zupełnie nowe odcinki, profesjonalny system naśnieżania ze zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej oraz oświetlenie stoków. Pod jedną z tras wybudowano nawet tunel dla samochodów. W sumie w Szczyrk Mountain Resort narciarze będą mieli do dyspozycji przeszło 23 km zróżnicowanych tras, w tym 5 km oświetlonych stoków.

Spółka TMR w kolejnych latach chce zrealizować następne inwestycje. W ośrodku powstaną jeszcze trzy kolejki linowe, a na Hali Skrzyczeńskiej efektowny budynek, który pomieści m.in. restaurację.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie