×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Te osiedle zaprojektowano zgodnie z ekopaktem Miasta Łódź

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 lut 2023 13:55
Te osiedle zaprojektowano zgodnie z ekopaktem Miasta Łódź
Zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi osiedle Zenit. fot. mat. prasowe

Zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi osiedle Zenit zaczyna tętnić życiem. Za jego realizację odpowiada Echo Investment.

REKLAMA

  • Echo Investment realizuje na terenie największej dzielnicy w Łodzi osiedle Zenit, które zostało zaprojektowane zgodnie ze strategią ekopakt Miasta Łódź.
  • Tereny zielone będą nawadniane wodą deszczową, magazynowaną w zbiornikach retencyjnych.
  • Na osiedlu znajdzie się również szklarnia, w której mieszkańcy będą mogli uprawiać zioła, kwiaty czy warzywa.
  • Przed wakacjami deweloper uruchomi na terenie osiedla punkt o elektromobilnym charakterze, który zapewni mieszkańcom dostęp do własnej floty elektrycznych rowerów, hulajnóg i aut ładowanych.

Pierwsze ekologiczne osiedle zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi zaczyna tętnić życiem. Deweloper rozpoczął wydawanie kluczy do mieszkań przy ulicy Widzewskiej 22. 

Osiedle pełne ekologicznych rozwiązań

Budynek z pierwszego etapu powstawał od połowy 2021 roku. W pojedynczym obiekcie górującym nad pobliską aleją Piłsudskiego przygotowano 168 mieszkań o metrażach od 27 do 82 mkw. Ekologiczne ciepło do mieszkań z lokalnej elektrociepłowni dostarcza firma Veolia. Producent i dostawca ciepła systemowego wyposaża również inwestycję w nowoczesne, ekologiczne rozwiązania instalując np. panele fotowoltaiczne oraz ładowarki do aut elektrycznych.

Zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi osiedle Zenit. fot. mat. prasowe
Zaprojektowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi osiedle Zenit. fot. mat. prasowe

Wytworzona przez Veolię energia jest też wykorzystywana do zasilania części wspólnych np. wind, urządzeń wentylacji i klimatyzacji. W trosce o środowisko deweloper skupi się także na innych ekologicznych rozwiązaniach zastosowanych w przestrzeniach wspólnych przedsięwzięcia na wschodzie Łodzi. 

Tereny zielone będą nawadniane wodą deszczową, magazynowaną w zbiornikach retencyjnych, a ponadto na osiedlu znajdzie się również szklarnia, w której mieszkańcy będą mogli uprawiać zioła, kwiaty czy warzywa. 

Innowacyjny oraz przyjazny do codziennego życia dla osób w każdym wieku. Taki właśnie będzie Zenit czyli osiedle zaprojektowane zgodnie z ekopaktem Miasta Łódź. Aby żyło się na nim jeszcze przyjemniej na działce po dawnym sklepie wielkopowierzchniowym przygotujemy wiele terenów zielonych do relaksu i spędzania czasu wolnego, a w ramach udogodnień zapewnimy m.in. plac zabaw, a także Paczkomat InPostu. Obszar, który przez lata był przede wszystkim betonowym parkingiem, zostanie przekształcony w otwarty, miastotwórczy fragment miasta, który całkowicie odmieni krajobraz największej łódzkiej dzielnicy – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Już wkrótce Echo Investment rozpocznie realizację drugiego etapu natomiast przed wakacjami deweloper uruchomi na terenie osiedla Zenit stację Echo Share. Punkt o elektromobilnym charakterze zapewni mieszkańcom dostęp do własnej floty elektrycznych rowerów, hulajnóg i aut ładowanych dzięki ekologicznej infrastrukturze zasilanej energią słoneczną. Osiedlowy punkt mobilności Echo Share to wydzielona przestrzeń, z której ekopojazdy będą mogli wynająć tylko mieszkańcy Zenitu.

Podobał się artykuł? Podziel się!