×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Teatr Kameralny w Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 02 sty 2019 11:59
Teatr Kameralny w Bydgoszczy przechodzi rewitalizację
Tak będzie wyglądał zrewitalizowany Teatr Kameralny, fot. UM Bydgoszcz

Przy Rybim Rynku w Bydgoszczy trwa rewitalizacja dawnego Teatru Kameralnego. Gmach dawnego teatru po 30 latach znów będzie pełnić kulturalne funkcje.

REKLAMA

Rewitalizacja gmachu przy ul. Grodzkiej 14 zakłada, że w przebudowanym obiekcie znajdzie się między innymi duża sala teatralna. Na widowni będzie mogło zasiąść około 200 widzów. W części obiektu z salą teatralną znajdą się również zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie. Na drugiej kondygnacji w północnej części budynku funkcjonować ma zaplecze biurowe. Główne sanitariaty zlokalizowane będą w kondygnacji podziemnej. Zabytkowy budynek znajdujący się we wschodniej części działki (z numerem 16) z dwuspadowym dachem poddawany jest natomiast rewitalizacji. Zaprojektowano w nim m.in. salę wielofunkcyjną - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Obecnie kontynuowane są prace w wykopie, w którym wykonana zostanie nowa płyta fundamentowa. Pracom związanym z wybieraniem gruntu, towarzyszą również badania archeologiczne. Wcześniej ścianę od strony ul. Grodzkiej, która będzie rekonstruowana wzmocniono palami. Inwestycja kosztuje 26 mln zł. Wykonawca jest firma Ebud.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie