×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tęcza wróci na plac Zbawiciela i będzie niepalna?

  • Autor: warszawa.wyborcza.pl
  • 13 lut 2022 11:07
Tęcza wróci na plac Zbawiciela i będzie niepalna?
Nowa tęcza miałaby być wykonana z materiałów niepalnych i stanąć na placu Zbawiciela w czerwcu 2023 r. Fot. bo.um.warszawa.pl.

Nowa tęcza miałaby być wykonana z materiałów niepalnych i stanąć na placu Zbawiciela w Warszawie w czerwcu 2023 r. O powrót instalacji walczy Linus Lewandowski. Jego projekt „Roztęczamy Warszawę” opiewa na 250 tys. zł i został zgłoszony do stołecznego budżetu obywatelskiego - czytamy na warszawa.wyborcza.pl.

REKLAMA

W uzasadnieniu do swojego projektu do budżetu obywatelskiego Linus Lewandowski pisze, że „Warszawa jest miastem dla wszystkich osób” i taki przekaz ma towarzyszyć przywróceniu tęczy na placu Zbawiciela. Chciałby, żeby wróciła w czerwcu 2023 r., w miesiącu dumy osób LGBT.

Projekt „Roztęczamy Warszawę” opiewa na 250 tys. zł. Zakłada nie tylko budowę nowej tęczy z materiałów niepalnych, ale też wywieszenie tęczowych flag przed ratuszem i urzędami wszystkich dzielnic Warszawy przez cały czerwiec.

W 9. edycji budżetu partycypacyjnego do wydania jest 101 130 815 zł. Termin zgłaszania projektów upłynął 25 stycznia. Miasto do 4 maja oceni propozycje, a w czerwcu 2022 r. spośród tych zaakceptowanych warszawiacy wybiorą najlepsze. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 lipca 2022 r. - czytamy na warszawa.wyborcza.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie