The Warsaw HUB – to najnowszy i największy z dotychczasowych projektów Ghelamco Poland, znany wcześniej jako Sienna Towers. Projekt nowej warszawskiej inwestycji powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego – autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.
The Warsaw HUB ma być najbardziej innowacyjnym projektem w historii Ghelamco. Miejscem łączącym świat technologii, przyjaznym zarówno startupom jak i korporacjom. Jednocześnie pełniącym zadania miastotwórcze.
– The Warsaw HUB to najbardziej nowoczesny z dotychczasowych projektów Ghelamco. Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców – będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. – The Warsaw HUB stworzy nową, nieznaną do tej pory jakość, a jednocześnie wartościową tkankę miejską w samym sercu Warszawy. Będzie tym samym realizować misję miastotwórczości – dodaje Jarosław Zagórski.
The Warsaw HUB wyrośnie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie wielkiego węzła komunikacyjnego, łączącego drugą linię metra z licznymi przystankami tramwajowymi i autobusowymi, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Ochota.
Mariaż wielu funkcji
The Warsaw HUB to kompleks łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz start-upów. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.
W The Warsaw HUB znajdzie się także MeetDistrict – koncept sprawdzony w belgijskich inwestycjach Ghelamco. Będzie to przestrzeń coworkingowa, dzięki której nawet najmniejsze firmy będą mogły znaleźć miejsce w nowoczesnym biurowcu.
W kompleksie swoją docelową siedzibę będzie miał również projekt The Heart Warsaw. Jest to platforma łącząca dziś ponad 100 startupów z bankami i międzynarodowymi korporacjami. Obecnie w ramach The Heart Warsaw rozwijane są programy tematyczne, m.in. FinTech i Omnichannel Retail. Wkrótce pojawią się też programy związane np. ze Smart Cities. Partnerem tego przedsięwzięcia obok D-RAFT i Mastercard jest Ghelamco Poland.
Całość dopełni przestrzeń usługowo-handlowa (licząca ok. 6 tys. mkw.), centrum konferencyjne i sportowe, zapewniając najemcom kompleksową infrastrukturę.
Nowoczesny parking rowerowy, z prysznicami, szafkami i stojakami na rowery odpowie również na potrzeby rowerzystów. Wszystko to wpisze się w ideę tworzenia rozwiązań przyjaznych środowisku. Dla osób poruszających się samochodami, w podziemiach The Warsaw HUB znajdzie się nowoczesny parking.
Innowacyjne technologie
The Warsaw HUB zaoferuje przyszłym najemcom biura, wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przykładowo, dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking zostanie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Kompleks będzie zasilany z trzech niezależnych źródeł energii, ale najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory. Ponadto, w ramach The Heart Warsaw opracowywane są projekty związane z ideami smart cities i smart office, które później będą mogły znaleźć zastosowanie w The Warsaw HUB.
Innowacyjność projektu oddaje również nowatorski sposób jego prezentacji. Po raz pierwszy na polskim rynku wizualizacje inwestycji zostały przedstawione z wykorzystaniem technologii HoloLens – gogli generujących holograficzne obrazy pozwalających na tworzenie tzw. „mixed reality”.
Miastotwórcza inwestycja
The Warsaw HUB ma też wykreować nową, wartościową tkankę miejską. Projekt inwestycji powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego – autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.
Osadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy) stworzą spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane tu zostaną kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.
Budowa The Warsaw HUB już się rozpoczęła, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2019 roku. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 mld zł.
architekt, założyciel i prezes zarządu TRZOP ARCHITEKCI
architekt Iliard Architecture & Project Management
założyciel, główny projektant Koziarski Pracownia Projektowa
Architekt-Partner, Członek Zarządu APA Wojciechowski Architekci
współzałożyciel, architekt Forbis Group
właściciel, architekt Archas Design