REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

The Warsaw Hub łączy się z metrem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 sie 2018 14:05
The Warsaw Hub łączy się z metrem
fot. The Warsaw Hub
The Warsaw Hub łączy się z metrem
The Warsaw Hub łączy się z metrem
The Warsaw Hub łączy się z metrem

Zgodnie z harmonogramem ruszyły prace związane z budową podziemnego przejścia, które połączy kompleks The Warsaw Hub ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Przyszli najemcy i klienci kompleksu będą mogli nim przejść wprost do handlowo-usługowego pasażu wewnątrz budynku.

REKLAMA

Przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową podziemnego przejścia, które połączy wieżowce Ghelamco z peronami II linii metra.

W pierwszym etapie wykonany zostanie otwarty wykop w celu precyzyjnego zinwentaryzowania sieci podziemnych, ich zabezpieczenia, uporządkowania i przygotowania do podwieszenia. Następnie, powstanie pionowa ściana zabezpieczająca wykop na czas wykonywania konstrukcji tunelu oraz pale do podparcia sieci.

– Po wykonaniu stropu tunelu teren będzie mógł być przywrócony do pierwotnego stanu. Ostatnim etapem będzie budowa konstrukcji tunelu metodą podstropową oraz połączenie go ze stacją metra Rondo Daszyńskiego i kompleksem The Warsaw HUB. Technologia budowy, uwzględniająca możliwe rozwiązania projektowe, została koncepcyjnie opracowana przez firmę Ghelamco – tłumaczy Piotr Podhorecki, kierownik Biura Technicznego w Ghelamco Poland, który odpowiada za koordynację projektową budowy tunelu.

– The Warsaw HUB będzie jednym z pierwszych i bardzo nielicznych budynków w Warszawie, posiadających bezpośrednie połączenie ze stacją metra. Budowa takiego tunelu to bardzo złożona i wieloetapowa operacja inżyniersko-logistyczna, przy której wykorzystane zostaną różnorodne technologie i techniki budowlane. Docelowo zwiększy on komfort użytkowania i dostępność kompleksu dla najemców i klientów odwiedzających część handlowo-usługową – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Naziemne prace związane z budową łącznika planowane są w bieżącym roku, następnie przeniosą się pod ziemię. Bezpośrednie przejście do wykończonego tunelu prowadzącego ze stacji metra Rondo Daszyńskiego do The Warsaw HUB zostanie wykonane przed oddaniem budynku do użytkowania.

Przyszli najemcy i klienci The Warsaw HUB będą mogli przejść do budynku bez konieczności wychodzenia na powierzchnię. Podziemny tunel połączony ze stacją metra będzie prowadzić wprost do handlowo-usługowego pasażu na poziomie -1, który będzie dostępny dla wszystkich. Znajdą się tam m.in. restauracje, kawiarnie, drogeria, pralnia, sklep spożywczy i inne punkty handlowo-usługowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie