×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tischnera Office na nowym etapie. To dzieło Cavatina Architects

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 cze 2018 09:37
  • Aktualizacja: 25 cze 2018 09:36
Tischnera Office na nowym etapie. To dzieło Cavatina Architects
fot. mat. pras.

Zakończyły się prace przy budowie kondygnacji podziemnych pierwszego etapu Tischnera Office w Krakowie. Budynek właśnie wychodzi ponad powierzchnię ziemi. Obiekt powstaje w dynamicznie rozwijającej się południowej części miasta, blisko głównych szlaków komunikacyjnych.

REKLAMA

W pierwszym etapie inwestycji realizowanej przez Cavatina Holding przy ul. Tischnera w Krakowie, ukończono konstrukcję żelbetową pięter -2 i -1. Wkrótce postępy prac zaczną być widoczne z poziomu ulicy. Biurowiec, którego oddanie planowane jest na lipiec 2019 r., wprowadzi na rynek stolicy Małopolski ponad 33,6 tys. mkw. powierzchni klasy A. Łącznie budynek będzie posiadać 10 kondygnacji nadziemnych, skomunikowanych jedenastoma windami. Na parterze od strony ulicy przewidziano lokale usługowe.

Tym co wyróżnia Tischnera Office są przestrzenie zielone stanowiące integralną część budynku. Największą z nich jest dziedziniec o powierzchni 1050 mkw., na którym zaprojektowano alejki spacerowe i strefy relaksu w otoczeniu odpowiednio skomponowanej gatunkowo i formalnie zieleni. Jakość przestrzeni dziedzińca podnosi umieszczenie w niej otwartej tafli wody, ożywionej fontannami oraz zastosowanie naturalnych materiałów takich jak kamień i drewno. W obiekcie przewidziano również zielone tarasy dla przyszłych najemców, położone na wyższych kondygnacjach. W sumie na poziomach 3, 5, 7 i 8 znajduje się pięć tarasów o łącznej powierzchni 1621 mkw. Dzięki wpisaniu zieleni w bryłę budynku, Tischnera Office jest jedną z najciekawszych inwestycji powstających obecnie w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie