REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Tkalnia szkicu pracowni MAAI już z kamieniem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 cze 2018 09:15
Tkalnia szkicu pracowni MAAI już z kamieniem
fot. mat. prasowe

Za nami ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na I połowę 2019 roku. Projekt powstał w pracowni architektonicznej MAAI, pod kierunkiem Marka Arciszewskiego.

REKLAMA

Pabianice to miejsce z bogatą historią. W drugiej połowie XIX wieku były ważnym ośrodkiem przemysłowym. W tym czasie miało miejsce otwarcie fabryki włókienniczej Krusche&Ender, która będąc w krajowej czołówce dysponowała 60 tysiącami wrzecion oraz tkalnią z 1900 krosnami. Przez lata firma się rozwijała i przekształcała – przestała działać dopiero na początku XXI w. W latach 2006/2007 budynki nabyła firma A&A i postanowiła przywrócić im dawny blask tworząc zupełnie nowy projekt – centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia.

-  Ta inwestycja powstaje z myślą o mieszkańcach. Już od etapu projektowania obiektu wychodziliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom konsultując zarówno preferencje odnośnie nazwy centrum handlowego, jak i zapotrzebowania na ofertę handlową. W efekcie zaoferujemy mieszkańcom pierwszy multipleks w mieście, planujemy również cykliczne eventy, które będą odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie. Dodatkowo, Tkalnia będzie połączona z polem golfowym A&A. Obecnie w budowie mamy kolejne atrakcje – całoroczne Nowe Centrum Golfa wraz z grotą solną i tężnią z solanką oraz strzelnicę sportowo-rekreacyjną– Adrian Majsterek, inwestor A&A.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia to obiekt o powierzchni ok.12 tys. mkw., na terenie którego będzie zlokalizowanych 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Za wynajem powierzchni handlowej odpowiada firma The Blue Ocean Investment Group. Wśród najemców znajdą się m.in. elektromarket Media Expert, sieć sklepów z artykułami dziecięcymi SMYK, salon Play, drogeria Hebe, czy sklep obuwniczy CCC. Ofertę handlową wzbogaci również Empik, sklep z ofertą sportową Martes Sport oraz punkt sieci KiK. Ważnym miejscem – nie tylko w Tkalni, ale na mapie rozrywkowej w Pabianicach będzie pierwszy multipleks w mieście pod szyldem Helios. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Awbud, która realizuje inwestycje w systemie design and build (zaprojektuj i wybuduj), a pieczę nad realizacją inwestycji pełni Trebbi Polska.

- Prace nad realizacją Tkalni przebiegają zgodnie z harmonogramem. To wyjątkowy obiekt – dzięki rewitalizacji historyczne wnętrza nabiorą blasku i staną się nowym miejscem spotkań. Jesteśmy zadowoleni, że możemy być częścią tej realizacji.Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego symbolizuje zakończenie fazy robót ziemnych i przejście do głównej fazy budowy. Już w przyszłym roku będziemy mogli świętować otwarcie centrum handlowego – mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud S.A.

Obecnie Pabianice to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w aglomeracji łódzkiej. Stabilna polityka budżetowa, wzrost wydatków na edukację i ponadprzeciętne wykształcenie mieszkańców, pozwalają oczekiwać jego szybkiego rozwoju w najbliższym czasie.

- Pabianice to miejsce z dużym potencjałem. Jestem zadowolony z faktu, że firma A&A postanowiła z niego skorzystać i wybudować nowoczesne centrum handlowe, rewitalizując przy tym tereny pofabryczne. Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia będzie miało istotny wpływ na dalszy rozwój miasta i życzę inwestorowi sukcesów w kolejnych etapach projektu– komentuje prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie